Bydgoszcz
10C
Opady
76% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 11 • L 10
10C
Sob
9C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
9C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaBusker Fest 2019: Uliczni artyści ponownie zaprezentują się w Bydgoszczy
Busker Fest2017_SG (18)
04.07.2019 | 19:42

Busker Fest 2019: Uliczni artyści ponownie zaprezentują się w Bydgoszczy

Na zdjęciu: Występy w ramach Busker Fest będą odbywać się m.in. w amfiteatrze przy Mostowej.

Fot. SG/archiwum

W najbliższy piątek i sobotę na bydgoskich ulicach pojawią się artyści. W te dni odbędzie się bowiem kolejna edycja Busker Fest.

Kolorowe tłumy, fascynujące występy, niekonwencjonalni artyści, wspomnienia na długie lata – w taki sposób organizatorzy opisują Festiwal Sztuki Ulicznej „Busker Fest”. To wyjątkowe wydarzenie już od kilkunastu lat niezmiennie wzbogaca kulturalne życie Bydgoszczy. Na ulicach pojawiają się kuglarze, akrobaci, mimowie, muzycy, aktorzy i clowni, którzy adaptują otaczające środowisko w sposób nietuzinkowy na potrzeby swoich pokazów, jednocześnie angażując w nie publiczność oraz przypadkowych przechodniów. – Bez konieczności eleganckiego ubioru, opłaty za bilety i czekania w kolejce, mieszkańcy Bydgoszczy oraz odwiedzający nasze miasto goście mogą doświadczyć tej niecodziennej, ulicznej formy sztuki, niemal dosłownie na własnej skórze – przekazuje Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Mandragora.

Występy w Bydgoszczy rozpoczną się jutro (5 lipca) o godzinie 17:00 i potrwają do 22:00. W amfiteatrze przy ulicy Mostowej będzie można zobaczyć takich wykonawców jak Pina Polar, Troligoblin, Pleszyński i Antydepresyjna Akademia Dźwięku, Circo Matrioshka, Aktshow, Pan Ząbek i Yokai. Ponadto, o godzinie 20:00 w ogródku letnim Merlina na placu Teatralnym wystąpi „Busker Blues Project”, czyli Duet Andrzej Talaśka/Konrad Kaczmarek oraz Doktor Blues.

W sobotę uliczni artyści będą prezentować się publice na placu Teatralnym. Już od 15:00 na mieszkańców czekać będą występy Bromberg Stadt Trio, a później Tobi Show, Pana Walizki, Falkoshow, Mieczysława Giedrojcia i Marii Madro. O 20:00 w ogródku letnim Merlina pojawi się Why Ducky. Warto wiedzieć, że od godziny 15:00 do 20:00 na placu Teatralnym będzie przygotowana strefa zabaw dla dzieci.

Zwieńczeniem tegorocznego Busker Fest będzie impreza towarzysząca „Park Sztuki”, która odbędzie się w niedzielę, 7 lipca w pałacu w Lubostroniu. Od godziny 14:00 do 18:00 wystąpią tam Why Ducky, Top Toys, Fijałkowski Project i Doktor Blues.

Poniżej szczegółowy program Busker Fest Bydgoszcz 2019.

program_mały

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści