Bydgoszcz
0C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 0 • L 0
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaBuspas na Gdańskiej powstaje. Co z reklamami obok jezdni?
buspas gdańska bydgoszcz
06.03.2020 | 11:15

Buspas na Gdańskiej powstaje. Co z reklamami obok jezdni?

Na zdjęciu: Jak informują drogowcy, na nowych jezdniach ulicy Gdańskiej trwa układanie warstwy wiążącej asfaltu.

Fot. ZDMiKP Bydgoszcz

Po zakończeniu budowy buspasa przy ulicy Gdańskiej miasto zapowiedziało, że z pasa drogowego znikną billboardy, które w opinii wielu mieszkańców, jak i specjalistów od estetyki szpecił rejon Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. Niedawne informacje z zespołu rowerowego zasiały jednak ziarnko niepewności w sprawie usunięcia reklam, lecz oficjalnie miasto nadal podtrzymuje swoje stanowisko w tej sprawie.

W grudniu ubiegłego roku informowaliśmy, że usunięte przy okazji budowy buspasa billboardy zlokalizowane przy ulicy Gdańskiej po zakończeniu inwestycji nie powrócą już na pas drogowy ulicy Gdańskiej. – Zgodnie z przygotowanym Kodeksem Reklamowym dla Miasta Bydgoszczy w pasach drogowych przyległych do parku nie ma obecnie możliwości stawiania nowych wielkoformatowych reklam typu billboard, baner, citylight oprócz wewnętrznego systemu informacji parku – podkreślił zarząd dróg.

Zobacz również:

Czy przy Lesie Gdańskim znów wyrośnie las reklam?

Jednak na niedawnym posiedzeniu zespołu ds. polityki rowerowej miały pojawić się informacje, że niektóre z wydziałów urzędu miasta miałyby oczekiwać powrotu reklam w rejon Myślęcinka – prawdopodobnie ze względu na płynące z tego korzyści finansowe dla miasta. Na nasze pytania dotyczące reklam przy Gdańskiej urząd miasta odpowiedział, przesyłając stanowisko plastyka miejskiego z grudnia ubiegłego roku – jego adresatem był ZDMiKP. Brzmi ono tak samo, jak cytowana powyżej odpowiedź zarządu dróg. – Pragniemy zapewnić, że wszelkie działania w powyższej kwestii, będą prowadzone w porozumieniu z plastykiem miejskim – odpowiedział nam za to Tomasz Okoński, rzecznik ZDMiKP.

Przy okazji powrotu do kwestii kodeksu reklamowego postanowiliśmy wrócić też do tematu dalszych losów dokumentu. Podczas niedawnej dyskusji na sesji rady miasta dotyczącej prac nad Parkiem Kulturowym Stare Miasto radny Paweł Bokiej, powołując się na nasz grudniowy tekst zapytał dyrektor MPU Annę Rembowicz-Dziekciowską oraz zastępczynię prezydenta Marię Wasiak o konkrety dotyczące kodeksu; jednak zarówno on, jak i pytający o tę sprawę Szymon Róg nie uzyskali odpowiedzi na pytania. Po sesji Bokiej zapowiedział złożenie interpelacji w tej sprawie.

Nam udało się uzyskać informacje, że kodeks niebawem trafi w ręce Rafała Bruskiego. – W Bydgoszczy został opracowany tzw. Kodeks Reklamowy na podstawie Ustawy Krajobrazowej. W tym miesiącu dokument zostanie przekazany Prezydentowi Miasta w celu dalszego procedowania – powiedział plastyk miejski Marek Iwiński.

Same buspasy wciąż znajdują się w budowie. – Na ulicy Gdańskiej realizowane są prace energetyczne, wodno-kanalizacyjne, a także dalsze roboty przy chodnikach. Ustawione zostało oświetlenie. Większość robót realizowana jest obecnie w okolicach pętli autobusowej – podkreśla rzecznik bydgoskich drogowców Tomasz Okoński. I jednocześnie dodaje, że prace przy nawierzchni pasów dla autobusów będą kontynuowane, gdy nastąpi poprawa pogody. – Gdy zostaną zakończone, będzie można przełożyć ruch i rozpocząć roboty przy budowie ronda przy Gdańskiej i Rekreacyjnej – zapowiada. Drogowcy liczą, że wykonają tę operację już w przyszłym tygodniu.

Zakończenie prac budowlanych planowane jest w połowie roku. Inwestycja kosztuje 10 milionów złotych. Niebawem rozpocznie się również zapowiadana od lat budowa pasa dla autobusów na ulicy Kolbego – wydano już zezwolenie na realizację inwestycji drogowej.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
sebastian
sebastian
11 miesięcy temu

Prosilbym redakcje aby zapytala ZDMiKP czy bedzie naprawiany asfalt na odcinku budowy tych buspasow poniewaz co pare metrow tej drogi wykonawca kopal w jej poprzek doly zalewajac je niechlujnie asfaltem i teraz ten odcinek Gdanskiej jest fatalny. jeli tak ma wygladac budowa tych buspasow to bedzie to kolejny skandal w wykonaniu ZDMiKP!!!

Powiązane treści