Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Buspas na Kolbego będzie budowany równo ze zbiornikiem. Trwa przekazywanie placu budowy

Dodano: 02.04.2020 | 16:20

Na zdjęciu: Buspas na ulicy Kolbego zacznie się na skrzyżowaniu z ulicą Kormoranów i będzie prowadził aż do ulicy Grunwaldzkiej.

Fot. ZDMiKP Bydgoszcz

Od środy, 1 kwietnia trwają prace związane z budową zbiornika retencyjnego na ulicy Kolbego. Jednocześnie Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przyspieszył rozpoczęcie budowy buspasa przy tej ulicy. Roboty mają odbywać się równolegle z inwestycją związaną z kanalizacją deszczową – według wykonawcy zakończą się na przełomie 2020 i 2021 roku.

Od 1 kwietnia na jednej z głównych ulic Osowej Góry wprowadzono zmiany w organizacji ruchu. W związku z budową zbiornika retencyjnego dla kanalizacji deszczowej przez Miejskie Wodociągi i Kanalizację, na odcinku ulicy Kolbego (od ulicy Kormoranów do ulicy Koguciej) zostanie wybudowana tymczasowa droga objazdowa. Ponadto, wprowadzone zostaną ograniczenia prędkości do 30km/h oraz zakaz wyprzedzania. Zakończenie budowy zbiornika planowane jest na 17 sierpnia 2020 roku.


CZYTAJ WIĘCEJ: Zmiany na ulicy Kolbego. Utrudnienia potrwają do sierpnia


2 kwietnia ZDMiKP ogłosił także, że w najbliższych dniach ruszą też pierwsze prace przy budowie buspasa na ulicy Kolbego. Początkowo zakładano, że przebudowa ulicy rozpocznie się po finiszu prac nad zbiornikiem, jednak inwestycja MWiK napotkała na spore opóźnienie – opisywaliśmy je w tym artykule. Drogowcy zdecydowali się jednak przyspieszyć realizacje inwestycji, która już ma opóźnienie – pierwotne plany zakładały, że jej koniec nastąpi w czerwcu. Prace projektowe dotyczące budowy buspasa zakończyły się jesienią ubiegłego roku – pod koniec lutego wydano zezwolenie na realizację inwestycji drogowej.

Budowę buspasa prowadzić będzie należąca do grupy Mirbud firma Kobylarnia. Jak podkreśla rzecznik prasowy grupy Mirbud Paweł Bruger, pracownicy Kobylarni są w trakcie przejęcia placu budowy w części niedotyczącej zbiornika retencyjnego. – Prace powinny rozpocząć się przed końcem kwietnia – mówi w rozmowie z MetropoliaBydgoska.PL. Kiedy mieszkańcy Osowej Góry będą mogli skorzystać z buspasa? – Całość inwestycji powinniśmy zakończyć na przełomie roku 2020/21 pod warunkiem, że ZDMiKP zakończy do sierpnia prace związane ze zbiornikiem – dodaje Bruger. Drogowcy na razie enigmatycznie poinformowali, że o postępach prac przy budowie buspasa będą informować na bieżąco.

Buspas na ulicy Kolbego zacznie się na skrzyżowaniu z ulicą Kormoranów i będzie prowadził aż do ulicy Grunwaldzkiej, gdzie połączy się z pasem dla autobusów, który powstał w ramach rozbudowy ulicy Grunwaldzkiej. Dodatkowy pas o długości 800 metrów ma ułatwić wyjazd z Osowej Góry autobusom linii nr 61 i 71. Projekt przewiduje gruntowną przebudowę konstrukcji nawierzchni, korektę geometrii łuków poziomych, przebudowę skrzyżowań, budowę chodników i ciągów pieszo-rowerowych, miejsc parkingowych oraz zatok autobusowych. Inwestycja jest realizowana w trybie „zaprojektuj i wybuduj” – jej koszt to 11 milionów złotych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments