Bydgoszcz
8C
Słonecznie
71% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 8 • L 7
8C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
11C
Wt
10C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBydgoscy piłkarze wkrótce wrócą do treningów. Znamy wytyczne
Gwiazda Bydgoszcz
05.05.2020 | 13:57

Bydgoscy piłkarze wkrótce wrócą do treningów. Znamy wytyczne

Na zdjęciu: Gwiazda Bydgoszcz - podobnie jak inne kluby - będzie mogła wznowić treningi 11 maja.

Fot. Stanisław Gazda

Bydgoskie Centrum Sportu przygotowuje obiekty do wznowienia zajęć. Jeszcze w tym tygodniu treningi rozpoczną lekkoatleci i przedstawiciele sportów wodnych, a po weekendzie na boiska wrócą piłkarze.

Od nowego roku miejskimi obiektami nie zarządzają już poszczególne kluby, tylko Bydgoskie Centrum Sportu. Dlatego to właśnie ta jednostka podejmowała decyzje o zamknięciu obiektów w związku z pandemią koronawirusa i teraz odpowiada za ich powrót do funkcjonowania. Po ogłoszeniu możliwości powrotu do zajęć od 4 maja kluby piłkarskie zaczęły tworzyć tymczasowe harmonogramy treningów i razem z rodzicami organizować powrót dzieci na boiska. Nie mogły jednak wznowić treningów, póki zgody na korzystanie z obiektów nie wydał BCS.

W poniedziałek miejska jednostka poinformowała, że otwarcie obiektów planowane jest na 11 maja. – Obecnie trwają prace nad przygotowaniem odpowiednich procedur korzystania z obiektów sportowych w oparciu o rozporządzenie rady ministrów – czytamy w wiadomości skierowanej do klubów, którą udostępniła Gwiazda Bydgoszcz. BCS dostarczył już klubom szczegółowe regulaminy wewnętrzne. Zajęcia będą odbywać się w grupach złożonych z 6 trenujących i szkoleniowca. Wyłączone z użytku będą szatnie i węzły sanitarne (oprócz toalet), a opiekunowie osób trenujących nie będą mogli przebywać na obiekcie. Kluby zostaną także wyposażone w sprzęt do dezynfekcji.

Wciąż nie wiadomo, czy po wznowieniu treningów piłkarze wrócą do gry. Decyzja o kontynuowaniu bądź zakończeniu zmagań w III lidze i niższych, Okręgowym Pucharze Polski, rozgrywkach kobiecych oraz rozgrywkach młodzieżowych ma zapaść do 11 maja. W przypadku lig seniorskich rozważane było w ostatnich dniach kontynuowanie obecnego sezonu z podziałem tabel na grupy mistrzowskie i grupy spadkowe lub zakończenie rozgrywek. Jeśli władze piłkarskie zdecydują się na drugi wariant, możliwe jest, że drużyny z miejsc dających awans uzyskają promocję do wyższych klas rozgrywkowych, ale zespoły zajmujące miejsca spadkowe zachowają ligowy byt. W ten sposób doszłoby do powiększenia lig. Wyjściem z tej sytuacji mogłoby zostać podzielenie rozgrywek na grupy mistrzowską i spadkową po rundzie jesiennej sezonu 2020/2021.

Wcześniej niż młodzi piłkarze do zajęć wrócą przedstawiciele lekkiej atletyce (6 maja na obiektach Zawiszy przy ul. Gdańskiej i Sielskiej) oraz sportów wodnych (7 maja na torze regatowym na Brdyujściu). Najważniejsze młodzieżowe imprezy lekkoatletyczne w kraju zostały przełożone na wrzesień: 4-5 września odbędą się mistrzostwa Polski do lat 23, między 11 a 13 września – mistrzostwa do lat 20, zaś na 18-20 września zaplanowana została Ogólnopolska Olimpia Młodzieży. W połowie sierpnia miały odbyć się mistrzostwa Polski seniorów, ale ten termin najprawdopodobniej ulegnie zmianie.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści