Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoska Karta Miejska. Okolicznościowe wydanie z wizerunkiem wybitnego pisarza

Dodano: 24.11.2021 | 19:08

Na zdjęciu: Dostępna jest już Bydgoska Karta Miejska z wizerunkiem Stanisława Lema.

Fot. mat. ZDMiKP

Pasażerowie komunikacji miejskiej w Bydgoszczy mogą korzystać z nowej karty. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej poinformował, że dostępne są już okolicznościowe Bydgoskie Karty Miejskie z wizerunkiem Stanisława Lema.

Wybór jest nieprzypadkowy, bo rok 2021 został ustanowiony Rokiem Lema. Jest to związane z rocznicą setnych urodzin jednego z najsłynniejszych polskich pisarzy. Lem w swojej twórczości poruszał tematykę rozwoju nauki i techniki, natury ludzkiej czy miejsca człowieka we wszechświecie. Jest najczęściej tłumaczonym polskim pisarzem. Jego książki przetłumaczono na ponad 40 języków i osiągnęły one nakład ponad 30 milionów egzemplarzy. Był kandydatem do Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

Okolicznościowe karty są od 23 listopada dostępne w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przy ul. Toruńskiej 174a w Bydgoszczy. – Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy po odbiór – mówi rzecznik prasowy drogowców Tomasz Okoński. Wyrobienie pierwszej karty miejskiej jest bezpłatne. Duplikat kosztuje 10 zł.

Nie jest to pierwsza okolicznościowa Bydgoska Karta Miejska. Tylko w ostatnim czasie upamiętniano w ten sposób 40. rocznicę wydarzeń Bydgoskiego Marca 1981 oraz setną rocznicę powrotu miasta do Macierzy. – Łącznie wydaliśmy w tym roku blisko 13 tysięcy Bydgoskich Kart Miejskich. Coraz większym zainteresowanie cieszy się jednak zakup biletu miesięcznego przez internet lub telefon  – mówi Okoński. Bilet miesięczny można przypisać do karty bankomatowej. W tym roku dokonano 4700 takich transakcji. Od 12 listopada można natomiast kupić bilet miesięczny także poprzez aplikacje Mint Mobile Bydgoszcz oraz zBiletem.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dany
Dany
2 lat temu

Ta aplikacja mobilna to jakiś żart! Aby zakupić bilet miesięczny muszę wysłać swoje zdjęcie i skan dowodu diabli wiedzą gdzie i komu!

Jarek
Jarek
2 lat temu

Jak zobaczylem w aplikacji ze muszę kazdorazowo podac nr boczny autobusu to podziekowalem za to „udogodnienie” :]