Bydgoszcz
14C
Słonecznie
56% wilgotność
Wiatr: 8km/h WNW
H 14 • L 12
10C
Sob
12C
Nd
15C
Pon
17C
Wt
20C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBydgoska mistrzyni zakończyła karierę. Fularczyk-Kozłowska „odwiesza wiosła na kołek”
Magdalena Fularczyk-Kozłowska
05.01.2019 | 11:08

Bydgoska mistrzyni zakończyła karierę. Fularczyk-Kozłowska „odwiesza wiosła na kołek”

Na zdjęciu: Magdalena Fularczyk-Kozłowska

Fot. SF

Mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro Magdalena Fularczyk-Kozłowska zakończyła sportową karierę. – Odwieszam wiosła na kołek – ogłosiła wczoraj wioślarka.

PRZECZYTAJ PODSUMOWANIE ROKU 2018 W BYDGOSKIM SPORCIE

Bydgoska sportsmenka ogłosiła swoją decyzję podczas swojego benefisu „Cała ja”, który odbył się w piątek w siedzibie klubu LOTTO-Bydgostia. W ostatnich miesiącach nie była ona aktywna na niwie wioślarskiej – w styczniu zeszłego roku ogłosiła, że ze względu na ciążę przerywa sportową karierę. Uczyniła to wraz ze swoją partnerką z dwójki podwójnej Natalią Madaj-Smolińską, która wówczas zakomunikowała zakończenie kariery. Po roku od tej decyzji Fulaczyk-Kozłowska także zdecydowała się zakończyć swoją przygodę na akwenach i poświęcić się rodzinie – w czerwcu urodziła bowiem córkę.


CZYTAJ WIĘCEJ: Wioślarska dwójka kończy karierę. „Pora się spełniać na drodze rodzinnej”


Magdalena Fularczyk-Kozłowska to wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, Europy i świata. Jej najważniejsze osiągnięcia sportowe to wywalczenie z Julią Michalską-Płotkowiak brązowego medalu podczas igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku oraz złotego medalu z Natalią Madaj-Smolińską podczas igrzysk w Rio w 2016 roku.

Mistrzyni olimpijska wystąpiła też w wzbudzającym skrajne opinie filmie promocyjnym, w którym rajdowiec Marcin Gagacki przemieszczał się po mieście samochodem. Fularczyk-Kozłowska pojawiła w scenie, w której płynęła po Brdzie. Jak przyznała wówczas wioślarka, było to jej pierwsze wejście do łodzi od półtora roku.