Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejna edycja Bydgoskiego Festiwalu Nauki! Przygotowano wiele atrakcji

Dodano: 12.10.2023 | 19:12

Na zdjęciu: Zbliża się kolejna edycja Bydgoskiego Festiwalu Nauki.

Fot. Milena Wyrąbkiewicz

W tym miesiącu odbędzie się XIII edycja Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji.

XIII edycja Bydgoskiego Festiwalu Nauki odbędzie się w dniach 20-22 października 2023 roku. Wydarzenie jest organizowane przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Politechnikę Bydgoską im. J.J. Śniadeckich, Collegium Medicum UMK, Wyższą Szkołę Gospodarki i Bydgoską Szkołę Wyższą. Natomiast partnerem strategicznym festiwalu są Młyny Rothera.

Jest to czas, w którym możemy zaprosić Państwa do murów naszej uczelni oraz pokazać laboratoria i pracownie, które na co dzień nie są do dyspozycji – mówi dr Justyna Ożóg z Bydgoskiej Szkoły Wyższej – Wykłady i warsztaty dedykujemy nie tylko osobom dorosłym, ale także dzieciom i młodzieży.

Wydarzenie potrwa trzy dni – w piątek zajęcia będą odbywać się na kampusach uczelni, a w sobotę i niedzielę w Młynach Rothera.

Bydgoska Szkoła Wyższa zaprasza uczestników festiwalu w sobotę od godz. 13:45 do godz. 18:30.

Oferta, którą Collegium Medicum ma dla wszystkich uczestników festiwalu jest bardzo szeroka – od stoisk, przy których np. będzie można porozmawiać o zdrowiu, zapoznać się z metodami samobadania piersi czy porozmawiać o profilaktyce przeciwko chorobom zakaźnym, po zwiedzanie kliniki Szpitala Uniwersyteckiego, gdzie będzie można uczestniczyć w warsztatach szycia chirurgicznego – mówi dr Marek Jurgowiak z Collegium Medicum UMK – Ciekawostką też będzie wizyta w katedrze anatomii w salach prosektoryjnych, gdzie odbędzie się spotkanie z neurobiologią mózgu.

Atrakcje przygotowane przez Collegium Medicum odbywać się będą w piątek od godz. 8:00 do godz. 18:50, w sobotę od godz. 12:00 do godz. 20:00 i w niedzielę od godz. 12:00 do godz. 15:15.

Mamy około setki różnorodnych zajęć przygotowanych dla Państwa na piątek, sobotę i niedzielę – mówi dr hab. inż. Marek Macko z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego – Zagadnienia będą podejmowane w postaci wykładów, prezentacji czy ćwiczeń.

Zajęcia proponowane przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego będą odbywać się w piątek w godz. 9:00-20:30, w sobotę w godz. 9:00-20:00 i w niedzielę w godz. 12:00-18:15.

Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy jest najstarszą niepubliczną uczelnią w Polsce północnej i w Bydgoskim Festiwalu Nauki uczestniczymy nieprzerwanie od samego początku. W tym roku przygotowaliśmy dla Państwa różnorodną ofertę , w której z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – mówi dr Joanna Muzioł z Wyższej Szkoły Gospodarki – Przygotowaliśmy wykłady, warsztaty, pokazy i symulacje.

Atrakcje w Wyższej Szkole Gospodarki będą dostępne w piątek od godz. 10:00 do godz. 16:00, w sobotę od godz. 12:00 do godz. 18:00 i w niedzielę od godz. 12:00 do godz. 17:00.

Przygotowaliśmy różne ścieżki tematyczne i w zasadzie każdy wydział ma coś interesującego do zaoferowania dla dzieci i młodzieży, a także dla osób starszych – mówi Michał Grzybowski z Politechniki Bydgoskiej.

Politechnika Bydgoska przygotowała dla uczestników festiwalu atrakcje na piątek w godz. 8:30-18:00, na sobotę w godz. 12:00-20:00 i na niedzielę w godz. 16:35-18:00.

To już kolejny rok, kiedy Młyny Rothera są partnerem Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Jest to dla nas ogromne wydarzenie i też duże wyróżnienie – mówi Anna Czarnecka z Młynów Rothera – Młyny Rothera to dobre miejsce na popularyzację nauki. Jako centrum nauki, na co dzień przykładamy dużą wagę do tego, aby wydarzenia, które będą się u nas odbywały, były rzeczywiście angażujące dla mieszkanek i mieszkańców Bydgoszczy w różnym wieku.

W Młynach Rothera będą odbywać się nie tylko zajęcia przygotowane przez uczelnie, ale także aktywności prowadzone przez partnerów festiwalu. Szczegółowy program wydarzenia, wraz z lokalizacją, prowadzącymi i podziałem na grupy wiekowe, jest dostępny na stronie internetowej festiwalu pod adresem panel.festiwalnauki.bydgoszcz.pl/Public/EventList.

Na niektóre zajęcia obowiązują zapisy. Rozpoczną się one w piątek o godz. 13:00. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments