Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowe atrakcje nad Starym Kanałem Bydgoskim! Mają pojawić się jeszcze w tym roku

Dodano: 12.10.2023 | 10:21

Na zdjęciu: Nad Starym Kanałęm Bydgoskim pojawią się nowe atrakcje.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Zaplanowano budowę nowych atrakcji nad Starym Kanałem Bydgoskim. Mają pojawić się jeszcze w tym roku.

Zlecona została budowa nowych atrakcji nad Starym Kanałem Bydgoskim. Pojawią się one na Wilczaku w sąsiedztwie V śluzy. Zadanie zostało wybrane do realizacji w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Nad Starym Kanałem Bydgoskim pojawi się m.in. tyrolka w formie napiętej liny między dwoma punktami o różnej wysokości. Do niej zostanie przypięty wózek z siedziskiem w celu swobodnego zjazdu nad terenami zielonymi. Na tej tyrolce będzie można pokonać dystans o długości 28 m. Ze względów bezpieczeństwa siedzisko zostanie osadzone na wysokości 1 m nad ziemią.

Pojawi się tam również ściana do wspinaczki między ul. Nakielską a śluzą. Będzie ona w formie przypominającej naturalną skałę o wysokości ok. 2,5 m. Natomiast dla najmłodszych zostanie ustawiona druga ścianka o wysokości 1 m. W tej części parku powstanie też boisko do gry w bule o wymiarach 15 x 4 m. Wokół pojawią się ławki, stolik rekreacyjny, tablica informacyjna i kosze na śmieci.

Obecnie trwa przetarg, który ma wyłonić wykonawcę prac. Po podpisaniu umowy, mają one potrwać ok. 2 miesiące. W tym roku na rewitalizację Kanału Bydgoskiego i jego otoczenia zabezpieczono 10 mln zł.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Benc Benc 12
Benc Benc 12
4 miesięcy temu

zarabiste , tyrolka 1 m nad ziemną no no , już widzę te tłumy 😉

Maria
Maria
4 miesięcy temu

Jestem bardzo zadowolona z tych inwestycji. Ludzie z chęcią tutaj właśnie spędzają czas a te różne atrakcje jeszcze się powiększy chętnych osób..
Mój ukłon w stronę władz miasta.