Bydgoszcz
14C
Słonecznie
56% wilgotność
Wiatr: 8km/h WNW
H 14 • L 12
10C
Sob
12C
Nd
15C
Pon
17C
Wt
20C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoBydgoski Jarmark Świąteczny tuż-tuż. Będzie więcej, dłużej i jeszcze ciekawiej
08.11.2021 | 18:41

Bydgoski Jarmark Świąteczny tuż-tuż. Będzie więcej, dłużej i jeszcze ciekawiej

Na zdjęciu: Na Starym Rynku pojawiły się pierwsze świąteczne dekoracje.

Fot. Bydgoski Jarmark Świąteczny

Niespełna dwa tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego. Na razie rozpoczął się montaż elementów i dekoracji.

Jarmark odbył się po raz pierwszy na ul. Mostowej w 2018 roku. Tym razem będzie podobnie, ale świąteczne stoiska i atrakcje będą dostępne też na placu Teatralnym, moście Staromiejskim i Starym Rynku. Łącznie przygotowane zostaną aż 72 punkty – nie tylko stragany gastronomiczne i stoiska z rękodziełem, ale też m.in. koło widokowe, karuzela wenecka, 13-metrowa wieża na Starym Rynku i inne atrakcje. Obecne będą też bydgoskie restauracje na co dzień otwarte w centrum miasta, które zaproszą do swoich ogródków zimowych.  – Będziemy proponowali różne dania i napitki specyficzne dla danego lokalu. Na pewno będą napoje, o których nikt by nie pomyślał, że można je pić na gorąco – mówił Dawid Dulęba z Restauracji Cukierni Katarynka.

W przeciwieństwie do poprzednich edycji budki usytuowane będą po jednej, a nie dwóch stronach ulicy Mostowej. – Chcemy zapewnić komfort poruszania się, aby nie było tłoku, który zwłaszcza w tym czasie związanym z pandemią jest dla nas wszystkich problemem – mówi Łukasz Krupa, dyrektor biura promocji miasta, które koordynuje przygotowanie jarmarku.

Inny, bo zdecydowanie dłuższy, będzie też termin. Jarmark rozpocznie się w sobotę, 20 listopada. Czynny będzie codziennie od godz. 12:00 do 21:00. Zakończy się 22 grudnia o godz. 20:00. – To będzie ponad miesiąc, kiedy mieszkańcy i goście będą mogli spędzić czas na Starym Mieście. Duża część wystawców pochodzi z regionu, ale będą też z innych części kraju, a nawet z zagranicy – wyjaśniał Krupa.

Oprócz stoisk ratusz planuje też liczne atrakcje towarzyszące. Będą to m.in. występy muzyczne – scena usytuowana będzie na ulicy Mostowej i ma działać popołudniami. Zapowiadane są też pokazy szczudlarzy, którzy odwiedzą jarmark na otwarciu oraz 6 grudnia. Więcej szczegółów wydarzeń zaplanowanych na Mikołajki mamy poznać wkrótce.

W ostatnich dniach rozpoczęły się prace związane z montażem świątecznych iluminacji. Tegorocznymi nowościami będą świetlna brama z reniferami, odświeżone prezenty czy oświetlenie Magicznych Schodków, przesmyku Ku Młynom i ulicy Parkowej. Dodatkowo, na skwarze Leona Barciszewskiego pojawią się iluminacje udostępnione przez Park Iluminacji, który od 4 listopada działa w Myślęcinku. W najbliższych dniach na Starym Rynku pojawi się choinka. Dekoracje będą zdobić Bydgoszcz do końca stycznia.

W związku z przygotowaniami do Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego od poniedziałku (8 listopada) wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu na terenie Starego Miasta [czytaj więcej].

Organizatorem jarmarku jest Miasto Bydgoszcz, partnerem organizacyjnym  – Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek, a partnerem medialnym – Radio Eska. Partnerami biznesowymi są: BIMs PLUS, Mad-Bud, Metalko, Wergon i Vitalabo.

Bydgoski Jarmark Świąteczny tuż-tuż. Będzie więcej, dłużej i jeszcze ciekawiej
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments