Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoski Rower Aglomeracyjny 2022: Drogowcy ogłosili przetarg na roczną obsługę systemu

Dodano: 02.12.2021 | 12:32

Na zdjęciu: W całym sezonie 2021 roku rower BRA wypożyczono ponad 58 tysięcy razy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Bydgoski Rower Aglomeracyjny w 2022 roku nadal funkcjonować w trybie pomostowym. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił przetarg na roczną obsługę systemu opartą na istniejących stacjach i rowerach.

Pomimo niekorzystnej sytuacji związanej z pandemią i wieloma bolączkami towarzyszącymi funkcjonowaniu niegdyś bardzo popularnemu systemowi ZDMiKP podkreśla, że rower miejski nadal będzie funkcjonował w Bydgoszczy. – Ogłosiliśmy postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy, który będzie utrzymywał i obsługiwał rower miejski w sezonie 2022. Podobnie jak w tym roku ma obowiązywać system pomostowy. Oznacza to, że umowy zostałaby podpisana na jeden sezon, a usługa oparta byłaby wyłącznie na istniejących stacjach i rowerach – informuje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP.

W całym sezonie 2021 roku jednoślady w ramach BRA wypożyczono ponad 58 tysięcy razy: dla porównania, rok wcześniej było to prawie 100 tysięcy. Jeszcze większy spadek ujrzymy, gdy sprawdzimy dane z 2019 roku. Wówczas 50 tysięcy wypożyczeń odnotowano w samym tylko czerwcu, a w całym sezonie było ich 245 tysięcy. – Średni czas korzystania z roweru na dzień to 24 minuty. W systemie zarejestrowanych było prawie 6000 użytkowników – dodatkowo wylicza rzecznik zarządu dróg.

ZDMiKP czeka na oferty firm do 4 stycznia 2022 roku. Przy ocenie ofert premiowane będą dwa czynniki: cena (60%) i skrócenie czasu reakcji na uszkodzony rower (40% wagi). Warto przypomnieć, że przetarg na obsługę roweru miejskiego w 2021 roku wygrała firma Homeport. Miasto wydało na ten cel 1,3 miliona złotych.

0 0 votes
Article Rating
Bydgoski Rower Aglomeracyjny 2022: Drogowcy ogłosili przetarg na roczną obsługę systemu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments