Bydgoszcz
3C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 4 • L 2
4C
Pon
5C
Wt
6C
Sr
5C
Czw
5C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaBydgoski Rower Aglomeracyjny z rekordowymi wynikami na starcie nowego sezonu
Bydgoski Rower Aglomeracyjny_ stacja Wyspa Młyńska_ SF
13.06.2018 | 21:42

Bydgoski Rower Aglomeracyjny z rekordowymi wynikami na starcie nowego sezonu

Poznaliśmy dane dotyczące pierwszych miesięcy nowego sezonu funkcjonowania Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego.

Na zdjęciu: Stacja Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego przy Wyspie Młyńskiej.

Fot. Szymon Fiałkowski

Ponad 84 tysiące wypożyczeń Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego w maju. Operator BRA, firma BikeU przedstawiła dane za pierwsze miesiące nowego sezonu.

Tegoroczny sezon z uwagi na złą pogodę ruszył z opóźnieniem.  Jednak dane, które otrzymaliśmy od operatora Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego, napawają optymizmem. W sumie w marcu i kwietniu zanotowano łącznie 77,6 tys. wypożyczeń jednośladów, zaś w maju ta liczba zwiększyła się do prawie 84,5 tysiąca. Do systemu dołączyło 5289 użytkowników w pierwszych dwóch miesiącach tego sezonu i kolejnych 2317 w minionym. – W sumie Bydgoski Rower Aglomeracyjny ma już 48 362 użytkowników – mówi Diana Borowiecka z BikeU.

Bydgoszczanie najchętniej korzystali z czterech tras. Najwięcej, bo 699 przejazdów było na odcinku Myślęcinek – Stadion. Na kolejnych miejscach są następujące podróże: Trasa Uniwersytecka – Magnuszewska (641), Twardzickiego/Thommee – Pelplińska Skarżyńskiego (453) i Jurasza – Bałtycka (432). Najwięcej wypożyczeń jednośladów zanotowano na placu Wolności – 2478. Nieco mniej, bo 2149 było ich przy szpitalu im. dr Jurasza. Ponad dwa tysiące razy rower był wypożyczany także na stacjach Mickiewicza i Dworcu PKP, a blisko 1930 razy na stacji Gdańska/Stadion.

Rekordzista w maju zanotował 144 przejazdy. Kolejni odpowiednio 116 i 108. Co ciekawe, wszyscy rekordziści to mężczyźni.


Powiązane treści