[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu obchodziło urodziny. Odbyło się tam już kilka tysięcy wydarzeń

Dodano: 12.10.2022 | 11:33

Na zdjęciu: Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu obchodziło w zeszłym tygodniu swoje czwarte urodziny.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu skończyło 4 lata. Uroczystość była częścią VI Forum Inicjatyw Pozarządowych.

Centrum znajduje się przy ul. Gdańskiej 5 i zostało otwarte 8 października 2018 roku. Już od pierwszych dni działalności cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony osób zaangażowanych w działalność społeczną.

Przez 4 lata działalności, Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu podpisało 343 umowy o współpracy i współorganizowało 4 tysiące wydarzeń, w których wzięło udział ok. 51 tys. uczestników.

To miejsce, które tworzą ludzie. Od pierwszego dnia, czyli 8 października 2018 roku, te przestrzenie są wypełnione Państwa działalnością, Państwa inicjatywami, Państwa pomysłami i Państwa projektami. Ogromnie się z tego cieszymy – mówi Dorota Glaza, dyrektorka Biura Aktywności Społecznej – Aktywność bydgoskich NGO zdecydowanie przerosła wstępne oczekiwania. Jest to dla Centrum nie tylko wyzwanie, ale i motywacja do rozwoju.

Opiekunem Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu jest Biuro Aktywności Społecznej, które również ma swoją siedzibę przy ul. Gdańskiej 5. Zajmuje się ono promowaniem aktywności społecznej w zakresie polityki senioralnej, wolontariatu, wielokulturowości, polityki równościowej i promocji rodziny.

To miejsce przyjazne organizacjom pozarządowym, wypełnione działaniami dla dzieci, dorosłych, osób niepełnosprawnych czy seniorów. Bydgoszczanie reprezentujący organizacje pozarządowe znaleźli tutaj swój dom. Centrum doskonale sprawdziło się także w działaniu kryzysowym, przy organizacji pomocy Ukrainie – mówi Ireneusz Nitkiewicz, bydgoski radny prowadzący Fundację Chcepomagam.

Milena Wyrąbkiewicz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments