Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaROZRYWKA I KULTURACo w weekend?Bydgoskie Dni Projektowe 2023 rozpoczęte [ZDJĘCIA]
06.10.2023 | 21:40

Bydgoskie Dni Projektowe 2023 rozpoczęte [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Alicja Chrobak

W piątek, 6 października wystartowała druga odsłona Bydgoskich Dni Projektowych. Przez cały weekend Młyny Rothera będą wypełnione wydarzeniami, spotkaniami i twórczą energią. To także ten moment, kiedy w Młynach można dać się oczarować… światłem, bowiem wraz ze rozpoczęciem BDP swoją premierę ma wystawa czasowa „Oczarowanie”, której kuratorem jest twórca wizualny, Konrad Kulczyński.

Bydgoskie Dni Projektowe mają charakter miejskiego festiwalu skierowanego do aktywnych mieszkańców miasta, ale także do profesjonalistów i profesjonalistek związanych z branżą projektową. Kuratorką Bydgoskich Dni Projektowych jest Beata Bochińska, wieloletnia prezeska kultowego Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, a partnerem strategicznym wydarzenia jest Fundacja Bochińskich. Hasłem tegorocznej edycji jest „ciągłość”.

Jak powiedział dyrektor Młynów Rothera Sławomir Czarnecki, wszyscy ludzie kultury – zarówno z zaplecza, jak i pierwszej linii – zapewniają jej ciągłość. Beata Bochińska podziękowała dyrektorowi za współpracę i powiedziała, czym jest dla niej ciągłość. – Oznacza ona przemyślaną ewolucję, trwałość i troskę o długotrwałe skutki naszych działań. Projektowanie,które uwzględnia ciągłość bierze także pod uwagę potrzeby przyszłych pokoleń.

Inauguracji 2. Bydgoskich Dni Projektowych towarzyszyło otwarcie wystawy „Oczarowanie”, która będzie dostępna w Młynach aż do końca stycznia 2024 roku. Kuratorska ekspozycja Konrada Kulczyńskiego odnosi się do twórczości Wiesława Krysiaka – bydgoskiego artysty i projektanta szkła – który w swej twórczości wykorzystywał efekty świetlne i znał ich siłę oddziaływania na widzów. Wystawa stacjonarna jest uzupełniona pełnowymiarową wystawą cyfrową, która zawiera treści związane z tematyką wystawy oraz pracami artysty, które stanowią inspirację dla kuratora. Wystawę cyfrową można obejrzeć w serwisie dizjannawynos.pl. Jej partnerem jest KASPA, polski producent designerskich lamp.

W programie wydarzenia nie brakuje interesujących spotkań, angażujących warsztatów oraz nietuzinkowych atrakcji dla dzieci, które w specjalnie zaprojektowanej strefie będą mogły bawić się w Kuchni projektowej 2D, tworzyć bajkową przestrzeń w Modelarni 3D czy też eksperymentować w Majstrowni prototypów. Spotkania i udział w zajęciach w strefie dzieci są bezpłatne, natomiast na warsztaty obowiązują bilety. Szczegółowy program festiwalu dostępny jest tutaj.

Bydgoskie Dni Projektowe potrwają do niedzieli, 8 października. Ci, którzy nie są w stanie dotrzeć do Bydgoszczy, mogą obejrzeć streaming spotkań, który zgodnie z harmonogramem będzie udostępniany na kanale YouTube Bydgoskich Dni Projektowych. – Chcesz być na bieżąco? Zachęcamy do obserwowania profilu Młynów Rothera na FB oraz strony festiwalowej BDP – informują organizatorzy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
stary dziad
stary dziad
4 miesięcy temu

Wielkie NIC