[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Czysta Puszcza Bydgoska. Będzie ekopiknik na Polanie i wspólne sprzątanie

Dodano: 07.09.2022 | 11:11

Na zdjęciu: W Bydgoszczy odbędzie się wspólne sprzątanie środowiska.

Fot. Mat. prasowe

Czysta Puszcza Bydgoska zaprasza mieszkańców Bydgoszczy i okolic do udziału w akcji sprzątania świata. Tegorocznym hasłem jest “WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE”.

Akcja wspólnego sprzątania ma na celu dbanie o otoczenie oraz kształtowanie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży. Dlatego mieszkańcy wybrali ten projekt w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Wspólne sprzątanie i piknik odbędą się w niedzielę 18 września. Zbieranie śmieci rozpocznie się o godz. 9:30 przy ul. Dąbrowa 62 na parkingu przy TU Uniqa. Do wyboru będą 4 trasy. Organizatorzy zapewniają worki i rękawice.

Natomiast ekopiknik dla wszystkich sprzątających rozpocznie się o godz. 12:30 na polanie przy Leśniczówce Bielice. Podczas jego trwania każdy uczestnik otrzyma sadzonkę oraz upominek. Zaplanowano konkursy i zabawy dla dzieci. Odbędzie się również ognisko i panel edukacyjny dla najmłodszych. Będzie można też skosztować wyrobów z produktów z lasu oraz vege przekąsek.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments