Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 12 • L 11
9C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
13C
Pon
15C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBydgoszcz organizuje rowerowy trening miast. To rozgrzewka przed wrześniową rywalizacją
rowerowa stolica polski
22.05.2020 | 17:22

Bydgoszcz organizuje rowerowy trening miast. To rozgrzewka przed wrześniową rywalizacją

Na zdjęciu: Trening przed rywalizacją o Puchar Rowerowej Stolicy Polski potr

Fot. Pixabay.

Z powodu epidemii koronawirusa, druga edycja Rowerowej Stolicy Polski odbędzie się we wrześniu. Organizujący ją Urząd Miasta Bydgoszczy zapewni jednak namiastkę prawdziwej rywalizacji – w czerwcu zainicjowany zostanie oficjalny trening miast. 

Jak informowaliśmy pod koniec marca, z uwagi na panujący stan epidemii bydgoski ratusz przełożył termin kolejnej edycji rywalizacji w ramach akcji Rowerowa Stolica Polski. Po udanej, ubiegłorocznej edycji organizatorzy rywalizacji zapowiadali, że jej kolejna odsłona ruszy już w maju. Niestety, z uwagi na trudną sytuację na świecie związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Rowerowa Stolica Polski wróciła do pierwotnego terminu i odbędzie się we wrześniu. Mając jednak na uwadze zwiększenie liczby rowerzystów, ratusz zdecydował się na start nowego projektu.

– Oficjalny trening to rozgrzewka przed wrześniową walką o zaszczytny tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2020. Startujemy od 1 czerwca i kręcimy kilometry do 16 sierpnia. Przejechane na rowerze kilometry sumują się dla wskazanego miasta. Nowa funkcjonalność będzie uruchomiona w poniedziałek, 25 maja. Zachęcamy do dołączenia do oficjalnego treningu miast wszystkich, którzy jeżdżą na rowerze. Każdy kto weźmie udział w treningu, automatycznie bierze udział we wrześniowej rywalizacji – informuje urząd miasta.

By wziąć udział w treningu miast, należy – podobnie jak podczas rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski – pobrać na swój telefon bezpłatną aplikację Rowerowa Stolica Polski i wybrać swoje miejsce zamieszkania. – Działa ona na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny. Nie bez znaczenia dla indywidualnych uczestników są inne użytkowe funkcje aplikacji, będące wartością dodaną udziału w zabawie, takie jak zniżki u partnerów akcji, specjalne odznaki czy prognoza pogody – podkreślają organizatorzy.

Jak informował w styczniu urząd miasta, udział w tegorocznej edycji rywalizacji potwierdziły już 43 miasta – w tym zupełnie nowe ośrodki, jak Racibórz, Żory, Kalisz czy Starogard Gdański. Oznacza to, że jest spora szansa na pobicie zeszłorocznego wyniku uczestników zabawy, którzy łącznie „wykręcili” ponad milion kilometrów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści