Bydgoszcz
1C
Lekkie opady śniegu
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 2 • L 0
3C
Pt
4C
Sob
2C
Nd
3C
Pon
-1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBydgoszcz organizuje rowerowy trening miast. To rozgrzewka przed wrześniową rywalizacją
rowerowa stolica polski
22.05.2020 | 17:22

Bydgoszcz organizuje rowerowy trening miast. To rozgrzewka przed wrześniową rywalizacją

Na zdjęciu: Trening przed rywalizacją o Puchar Rowerowej Stolicy Polski potr

Fot. Pixabay.

Z powodu epidemii koronawirusa, druga edycja Rowerowej Stolicy Polski odbędzie się we wrześniu. Organizujący ją Urząd Miasta Bydgoszczy zapewni jednak namiastkę prawdziwej rywalizacji – w czerwcu zainicjowany zostanie oficjalny trening miast. 

Jak informowaliśmy pod koniec marca, z uwagi na panujący stan epidemii bydgoski ratusz przełożył termin kolejnej edycji rywalizacji w ramach akcji Rowerowa Stolica Polski. Po udanej, ubiegłorocznej edycji organizatorzy rywalizacji zapowiadali, że jej kolejna odsłona ruszy już w maju. Niestety, z uwagi na trudną sytuację na świecie związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Rowerowa Stolica Polski wróciła do pierwotnego terminu i odbędzie się we wrześniu. Mając jednak na uwadze zwiększenie liczby rowerzystów, ratusz zdecydował się na start nowego projektu.

– Oficjalny trening to rozgrzewka przed wrześniową walką o zaszczytny tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2020. Startujemy od 1 czerwca i kręcimy kilometry do 16 sierpnia. Przejechane na rowerze kilometry sumują się dla wskazanego miasta. Nowa funkcjonalność będzie uruchomiona w poniedziałek, 25 maja. Zachęcamy do dołączenia do oficjalnego treningu miast wszystkich, którzy jeżdżą na rowerze. Każdy kto weźmie udział w treningu, automatycznie bierze udział we wrześniowej rywalizacji – informuje urząd miasta.

By wziąć udział w treningu miast, należy – podobnie jak podczas rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski – pobrać na swój telefon bezpłatną aplikację Rowerowa Stolica Polski i wybrać swoje miejsce zamieszkania. – Działa ona na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny. Nie bez znaczenia dla indywidualnych uczestników są inne użytkowe funkcje aplikacji, będące wartością dodaną udziału w zabawie, takie jak zniżki u partnerów akcji, specjalne odznaki czy prognoza pogody – podkreślają organizatorzy.

Jak informował w styczniu urząd miasta, udział w tegorocznej edycji rywalizacji potwierdziły już 43 miasta – w tym zupełnie nowe ośrodki, jak Racibórz, Żory, Kalisz czy Starogard Gdański. Oznacza to, że jest spora szansa na pobicie zeszłorocznego wyniku uczestników zabawy, którzy łącznie „wykręcili” ponad milion kilometrów.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści