Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoszcz, Osielsko i Dobrcz z dofinansowaniem na infrastrukturę sportową

Dodano: 17.07.2020 | 16:25

Na zdjęciu: Dziś (17 lipca) w Centrum Sportu i Rekreacji Olender w Wielkiej Nieszawce (powiat toruński), z udziałem przewodniczącej sejmiku Elżbiety Piniewskiej, członka zarządu Anety Jędrzejewskiej i radnego województwa Roberta Malinowskiego, odbyło się uroczyste podpisanie umów.

Fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl dla UMWKP

Samorząd województwa przekazał ponad pół miliona złotych na rozwój małej infrastruktury sportowej. Dofinansowanie otrzymały m.in. gminy Osielsko i Dobrcz oraz miasto Bydgoszcz. Ponadto, ponad 2 miliony złotych trafiły na budowę pięciu sal gimnastycznych w regionie. 

Program „Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa” jest realizowany z myślą o budowie obiektów sportowo-rekreacyjnych – szczególnie w małych miejscowościach. – Zależy nam, by rozwój takiej infrastruktury był odpowiedzią na konkretne potrzeby lokalnej społeczności. Środki przeznaczamy również na budowę sal gimnastycznych w szkołach, które nie posiadają odpowiedniej przestrzeni sportowej – mówi marszałek Piotr Całbecki. W ramach trzeciej edycji programu do 23 samorządów trafi łącznie 550 tysięcy złotych. Środki w wysokości od 9 do 43 tysięcy złotych pomogą w budowie boisk, siłowni zewnętrznych, urządzeń do ćwiczeń street workout oraz innych ogólnodostępnych stref aktywności dla mieszkańców.


CZYTAJ TAKŻE: Budowa nowej bazy LPR zakończona. Mieści się na terenie gminy Osielsko


Wśród dofinansowanych projektów znalazły się zadania z Bydgoszczy i okolic. Miasto Bydgoszcz otrzymało 40 tysięcy złotych na modernizację obiektu Uczniowskiego Klubu Sportowego przy ul. Smukalskiej 177, gmina Osielsko – 20 tysięcy złotych na przebudowę piłkochwytów na istniejącym boisku baseballowym w Osielsku, a samorząd Dobrcza – 15 tysięcy złotych na dostawę i montaż elementów siłowni zewnętrznej przy Szkole Podstawowej w Wudzynie.

Podczas dzisiejszego spotkania z samorządowcami podpisano również pięć umów na budowę i wyposażenie przyszkolnych sal gimnastycznych. Dofinansowanie umożliwi rozbudowę o sale sportowe szkół podstawowych w Nowej Wsi (gmina Grudziądz, powiat grudziądzki), w Ugoszczu (gmina Brzuze, powiat rypiński), w Bukowcu (gmina Bukowiec, powiat świecki), w Wielkich Radowiskach (gmina Dębowa Łąka, powiat wąbrzeski) i Grabkowie (gmina Kowal, powiat włocławski). Samorząd województwa wesprze te projekty kwotą łącznie 2 milionów 50 tysięcy złotych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments