Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
52% wilgotność
Wiatr: 8km/h NW
H 21 • L 18
20C
Pon
22C
Wt
20C
Sr
22C
Czw
25C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiInwestycjeBudowa nowej bazy bydgoskiego LPR zakończona. Ratownicy przeniosą się tam jesienią [WIDEO]
baza lpr żołędowo
15.07.2020 | 13:39

Budowa nowej bazy bydgoskiego LPR zakończona. Ratownicy przeniosą się tam jesienią [WIDEO]

Na zdjęciu: Tak wygląda ukończony budynek nowej bazy bydgoskiego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Żołędowie.

Fot. Gmina Osielsko

Zakończyła się budowa nowej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Żołędowie. Jak informuje nas rzeczniczka LPR, rozpoczęcie jej funkcjonowania planowane jest na jesień tego roku.

Ratownicy, stacjonujący obecnie na terenie bydgoskiego lotniska, w najbliższym czasie przeniosą się do nowej siedziby. Powstaje ona na zakupionej od gminy Osielsko działce przy drodze krajowej nr 5, w obrębie Żołędowa – a dokładniej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Krakowską i Jastrzębią, obok niedawno zamkniętego hotelu i restauracji Western oraz węzła drogi S5 Bydgoszcz Północ.

Przetarg na budowę bazy Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego (HEMS) wraz z niezbędną infrastrukturą wygrało Przedsiębiorstwo Instalacyjno Montażowe KZ z Tarnowskich Gór. Koszt prac to 9,7 miliona złotych. W skład nowego domu bydgoskich ratowników lotniczych wchodzi budynek socjalno-techniczny z hangarem dla śmigłowców, strefa startu i lądowania śmigłowca, płyta przedhangarowa wyposażona w przesuwnicę umożliwiającą przetransportowanie śmigłowców do hangaru i stacja paliw lotniczych z podziemnym zbiornikiem. Inwestycja objęła też budowę drogi dojazdowej do drogi krajowej nr 5 oraz systemu dróg wewnętrznych z miejscami parkingowymi. W związku z tym, że baza ma mieć możliwość wykonywania operacji lotniczych zarówno w dzień, jak i w nocy, zainstalowany zostanie również system świetlny podejścia do lądowania.


CZYTAJ TAKŻE: Osielsko z kolejnym bonusem za frekwencję wyborczą


Realizacja inwestycji rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku – jej zakończenie planowano na 26 maja 2020 roku. Jak przekazuje MetropoliaBydgoska.PL rzeczniczka Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Justyna Sochacka, prace budowlane zostały już zakończone. – Teraz czekamy na odbiory – uzupełnia. Rzeczniczka dodaje, że jeśli wszystkie formalności związane z odbiorami technicznymi oraz pozwoleniem na użytkowanie zostaną dopełnione, ratownicy przeniosą się do Żołędowa jesienią tego roku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści