[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoMemy o Bydgoszczy pojawiły się na ulicach miasta. Promocja w pełnej Krasie [ZDJĘCIA, WIDEO]
06.07.2022 | 10:10

Memy o Bydgoszczy pojawiły się na ulicach miasta. Promocja w pełnej Krasie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski, Błażej Bembnista

Na ulicach Bydgoszczy pojawiły się… memy. I to memy promujące miasto. To efekt wspólnej akcji profilu Bydgoszcz Perła Pułnocy i ratusza.

Profil „Bydgoszcz Perła Pułnocy” funkcjonuje aktywnie na Instagramie i Facebooku, a jego autor aktywnie działa także na portalu Wykop. Wykorzystując internetowy slang i konteksty związane z popkulturą oraz historią Internetu, tworzy memy – czyli zazwyczaj obrazkowy gatunek humorystycznej wypowiedzi internetowej. Twórca profilu przyznaje, że celem jego działalności jest niekonwencjonalna promocja miasta, które wciąż jest niedoceniane czy wyśmiewane.

Przykro mi było, jak wszyscy pisali Brzydgoszcz z północy i wyśmiewali, to zacząłem pisać Bydgoszcz z pułnocy i wszyscy chwalą, trzeba łamać stereotypy. Bo Bydgoszcz jest najpiękniejszym miastem pułnocnej Polski – podkreśla autor. Kontrowersyjna nazwa budzi emocje – zwłaszcza wśród osób nierozumiejących kultury Internetu.

Czy wzięłabyś ten profil na poważnie, gdyby ktoś całkiem serio i pompatycznie nazwał Bydgoszcz „Perłą Północy”? Z czym Ci się kojarzy „północ” w kontekscie tego miasta? Co najwyżej może być perłą północy województwa kujawsko-pomorskiego, bo chyba nie leży na kole podbiegunowym? Czy taka nazwa bez błędu byłaby autentyczna i przemówiłaby do całej rzeszy Polaków, nazywających Bydgoszcz Brzydgoszczą? – wyjaśnia kontekst jedna z użytkowniczek Facebooka.

Nazwa jest żartobliwa, niektórzy nawet by powiedzieli, że prześmiewcza, ale przynajmniej nikt nie udaje, że to miasto jest na miarę Amsterdamu czy Oslo. Stąd ten błąd ortograficzny – kochamy Bydgoszcz taką jaką jest, a jest, no co tu mówić, pełna błędów.

Jeden z najpopularniejszych postów z profilu Bydgoszcz Perła Pułnocy

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Bydgoszcz Perła Pułnocy (@perla_pulnocy)

Posty z profilu „Bydgoszcz Perła Pułnocy” stały się bardzo popularne w Internecie i osiągały bardzo duże zasięgi – profil na Instagramie obserwuje ponad 12 tysięcy osób, a poszczególne memy „lajkowało” nawet kilkanaście tysięcy osób. Potencjał postanowił wykorzystać bydgoski ratusz, który od pewnego czasu próbował wykorzystać memy w komunikacji z mieszkańcami i turystami. We współpracy z twórcą „Perły Pułnocy”, kilka z nich pojawiło się na fanpage bydgoszcz.pl, a teraz przeniosły się one w przestrzeń realną.

Od tego tygodnia memy o Bydgoszczy można bowiem spotkać… w trakcie spaceru. – Po raz pierwszy w historii memy pojawiły się na ulicach Bydgoszczy. Na Wyspie Młyńskiej, placu Wolności i przed ratuszem stanęły plansze z charakterystycznymi grafikami – podkreśla urząd miasta.

Memy z Bydgoszcz Perła Pułnocy na ulicach miasta – zobacz wideo

Trochę walczyłem o te memy, no i są! Kilkadziesiąt w centrum Bydgoszczy w pełnej Krasie. Dzięki dla urzędników z ratusza za wsparcie, bardzo kreatywni z Was ludzie. Dzięki dla autorów zdjęć i dla Was za zaangażowanie, serduszka, zapisy, komentarze. Jakaś starsza Pani rano robiła fotki i szczerze, to było bardzo urocze. Zapraszam na spacer, są nowości – podkreśla twórca profilu Bydgoszcz Perła Pułnocy. Wystawa memów ma trwać przez dwa tygodnie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek
Jacek
2 miesięcy temu

Dobre 😂😂😂. Bydgoszcz za panowania obecnego prezydenta z Platformy Obywatelskiej jest od kilkunastu lat degradowana do roli miasteczka powiatowego. Komunikacja miejska to dramat. Drogi dziurawe jak ser szwajcarski. Mosty i wiadukty w ruinie. Zwycięskie projekty z tzw. budżetu obywatelskiego stoją latami bez wykonania. Nie wiadomo poco miony idą na parkingi na obrzeżach miast , z których nikt nie będzie korzystać. Na nic nie ma „pinindzy” ale do tego ludzie z PO już nas przyzwyczaili. Jest za to arogancja, buta i zwalanie wszystko na PIS, Rydzyka i wybuch wulkanu na Islandii. A o postawie władz miasta wobec strajkujących kierowców MZK już… Czytaj więcej »