Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoszcz: Trudny początek dnia na drogach i w komunikacji miejskiej

Dodano: 15.11.2023 | 10:09

Na zdjęciu: Rano w bydgoskich tramwajach było tłoczno.

Fot. Błażej Bembnista

Środa nie rozpoczęła się dobrze dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej w Bydgoszczy. Na ulicach miasta czekało na nich kilka nieprzewidzianych wcześniej utrudnień.

Z samego rana doszło do potrącenia przy skrzyżowaniu Fordońskiej z Kazimierza Wielkiego. Tramwaje z Fordonu były kierowane na Wyścigową, a jadące z centrum do zajezdni tramwajowej. Ruch został przywrócony ok. godz. 7:30.

Dziś odbywa się także układanie warstwy ścieralnej na ul. Łęczyckiej. W związku z tym wprowadzone zostało zwężenie jezdni, a ruch jest sterowany ręcznie. Prace będą się odbywać od godz. 8:00 do 20:00.

W wielu miejscach nadal trwają roboty związane z budową kanalizacji deszczowej. Są też jednak dobre informacje. Od kilku dni dostępne są już dwa pasy na ul. Szubińskiej przy placu Poznańskim, gdzie dotychczas było powodujące korki zwężenie.

Utrudnienia na moście Pomorskim

Przypomnijmy, że we wtorek Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej poinformował o uszkodzeniu nawierzchni na dojeździe do mostu Pomorskiego od ronda Fordońskiego.

– W trybie nagłym wyłączyliśmy prawy pas ruchu na moście w kierunku ronda Toruńskiego, przy hotelu. Nie są jeszcze znane dokładne uszkodzenia jezdni oraz nasypu. Prace naprawcze mogą potrwać wiele dni – komunikowało wczoraj ZDMiKP.

Braki na liniach autobusowych

Zgodnie z rozpoczętą niedawno praktyką, MZK poinformowało też o brakach na liniach autobusowych. Według stanu na godz. 5:00 brakowało jednego pojazdu na linii 57/80, jednego na linii 64, jednego na linii 68, jednego na linii 77 oraz jednego na linii 89. Problemy spowodowane są brakami kierowców.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wiktor
Wiktor
3 miesięcy temu

Skoro brakuje kierowców (i to nie od dzisiaj tylko od 2 lat) w czym problem żeby MZK zatrudniło i przeszkoliło z 20 osób a później ich zatrudnili w spółce? Tak robią inne firmy i problemu nie ma. A jak nie to oddać kilka linii Mobilisowi lub ogłosić przetarg na te linie. Przez ten syf stracicie setki pasażerów którzy co miesiąc kupują bilet miesięczny. Oni jak już znajdą alternatywę w dojeździe (samemu lub z kimś innym) do was już nie wrócą.

Wojtek
Wojtek
3 miesięcy temu

nie 'warstwa ścieralna na Łęczyckiej’ tylko na skrzyżowaniu Fordońskiej i Łęczyckiej. sama nawierzchnia na Łęczyckiej jest już w fatalnym stanie

Sebastian
Sebastian
3 miesięcy temu

Dokładnie Wojtek ! Masz racje! Ci kretyni z zdmikp mając 2 lata zamknięta leczycka nie wpadli na to żeby w tym czasie położyć tam nowa nawierzchnie …..

Robert
Robert
3 miesięcy temu

I znowu roboty prowadzone są w godzinach szczytu. A co tam niech ludzie stoją w korkach. Kogo to obchodzi.

Michał
Michał
3 miesięcy temu

Kolejny raz jakiś osioł zadecydował o wymianie nawierzchni w godzinach szczytu. Ciekawe ,że na moście fordońskim da się naprawić nawierzchnie w nocy , a w mieście już nie, niech ludzie stoją w korkach.