Bydgoszcz
7C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 10 • L 5
15C
Sr
5C
Czw
5C
Pt
6C
Sob
9C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesBydgoszcz w centrum wydarzeń. Ich organizatorzy zapoznali się z ofertą miasta
bydgoskie centrum targowo wystawiennicze
01.05.2019 | 09:08

Bydgoszcz w centrum wydarzeń. Ich organizatorzy zapoznali się z ofertą miasta

Na zdjęciu: Podczas MP Fast Date uczestnicy mogli zapoznać się z ofertą bydgoskich hoteli i instytucji. Wydarzenie odbyło się w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym.

Fot. mat. prasowe

Pod koniec ubiegłego tygodnia do Bydgoszczy przybyło 35 meeting plannerów – organizatorów różnego typu wydarzeń na terenie całej Polski. W dniach 26 i 27 kwietnia 2019 uczestniczyli oni w spotkaniu firm MP Fast Date, które odbyło się w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym. Impreza była okazją do pokazania potencjału i walorów Bydgoszczy – jej uczestnicy zwiedzili najbardziej atrakcyjne zakątki miasta oraz zapoznali się z ofertą gastronomiczną i hotelową.

MP Fast Date to spotkania firm i organizacji działających w branży turystyki biznesowej (MICE). Istotą wydarzenia są indywidualne spotkania pomiędzy planistami spotkań, a podwykonawcami prezentującymi swoje oferty. Służą one tez wymianie doświadczeń i nawiązywaniu relacji. Podczas 15-minutowych rozmów każdy z wystawców miał okazję do zaprezentowania planistom swojej kompleksowej oferty.

W gronie wystawców, którzy wzięli udział w MP Fast Date były znane bydgoskie marki – m.in. Muzeum Mydła i Historii Brudu, BCTW, Leśny Park Kultury i Wypoczynku, Filharmonia Pomorska, Hotel City czy Hotel i Restauracja Sowa. Podczas wydarzenia przedstawili oni swoje oferty największym polskim meeting planerom.

MP Fast Date to pierwsze tego typu spotkanie, które miało miejsce w Bydgoszczy i liczymy że nie ostatnie. Takie wydarzenia organizowane są od 7 lat w całej Polsce i wciąż cieszą się rosnącym zainteresowaniem zarówno ze strony przedstawicieli agencji eventowych i klientów korporacyjnych, a także reprezentantów obiektów i usług dedykowanych rynkowi spotkań – mówi dyrektor BCTW Tomasz Kwasigroch.

Założeniami i jednocześnie przesłaniem podczas organizacji były: szeroka prezentacja walorów i potencjału Bydgoszczy, promocja kujawsko-pomorskiego biznesu oraz usług oferowanych przez regionalne firmy działające w branży eventowej. Gdyby nie współpraca i kooperacja licznych bydgoskich firm, które jako partnerzy dołączyli się do organizacji z pewnością wydarzenie nie odbiłoby się tak szerokim echem i nie byłoby tak dobrze przygotowane

– dodał Kwasigroch.

Partnerami wydarzenia były między innymi bydgoskie hotele: City, Brda, Mercure Sepia, Park Hotel oraz Słoneczny Młyn. To dzięki ich uprzejmości planiści mogli przybyć do Bydgoszczy już 25 kwietnia. W piątek, 26 kwietnia meeting plannerzy rozpoczęli dzień od zwiedzania hoteli. O godzinie 11:00 w BCTW zapoznali się z prezentacjami na temat atutów naszego miasta, które przedstawili zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel, pracownik Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz organizatorzy MP Fast Date.

Po prezentacjach przyszedł czas na cztery rundy rozmów pomiędzy wystawcami a meeting planerami. Odbyły się one na największej hali BCTW, której powierzchnia wynosi prawie 4 tysiące mkw. Dzięki czerwonemu dywanowi, strefie chillout i cafe, nastrojowemu oświetleniu 30 stolików do rozmów oraz pozostałym świetlnym aranżacjom wykonanym przez firmę Event Projekt, hala zamieniła się w eleganckie miejsce spotkań. Podczas pierwszego dnia wydarzenia odbył się także konkurs wizytówkowy i losowanie wcześniej przygotowanych przez wystawców voucherów i gadżetów, wizyta w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku oraz w centrum konferencyjnym na stadionie Zawiszy. O godzinie 20:00 w Restauracji Sowa miał miejsce uroczysty bankiet, podczas którego  zaśpiewali Joachim Perlik i Barbara Kamrowska.

Podczas drugiego dnia uczestnicy MP Fast Date odwiedzili kolejne bydgoskie hotele i odbyli spacer po dzielnicy muzycznej zakończony wizytą w Filharmonii Pomorskiej. Następnie zjedli lunch na tarasie hotelu Słoneczny Młyn i udali się w rejs Bydgoskim Tramwajem Wodnym. Szlak piwny oraz Muzeum Mydła i Historii Brudu zakończyły zwiedzanie i poznawanie infrastruktury konferencyjno-eventowej oraz atrakcji turystycznych miasta.

Jak podkreślają organizatorzy, ponad 80 procent firm, które spotykały się z meeting planerami pochodzi z naszego regionu. MP Fast Date przyczyniło się do rozpropagowania atutów Bydgoszczy jako dogodnego miejsca dla organizacji wielu wydarzeń o charakterze biznesowym i turystycznym. Dodatkowym aspektem spotkania jest integracja oraz współpraca wielu firm i instytucji z szeroko pojętej branży turystyki biznesowej naszego regionu. – Wspólne promowanie mocnych stron naszej pięknej i rozwijającej się Bydgoszczy przekłada się na indywidualne sukcesy jest naszym dużym osiągnięciem. Być może przełoży się to na kolejne działania bydgoskich firm i instytucji, które mają wzmocnić pozytywny wizerunek Bydgoszczy – komunikują organizatorzy.

Za organizacje MP Fast Date odpowiedzialni byli Meeting Planner.pl, Bydgoszcz Convention Bureau oraz Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści