Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
61% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 20 • L 19
22C
Wt
22C
Sr
17C
Czw
16C
Pt
23C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeRusza budowa nowego basenu w Fordonie. SP 67 czekała na niego wiele lat
basen kromera bydgoszcz
30.04.2019 | 14:35

Rusza budowa nowego basenu w Fordonie. SP 67 czekała na niego wiele lat

Na zdjęciu: Dyrektor SP 67 Marzena Mirowska wraz z uczniami placówki cieszą się z finalizacji starań o budowę pływalni.

Fot. BB

Miasto podpisało umowę z firmą Strabag na budowę basenu przy SP 67 w Fordonie. Przekazanie terenu wykonawcy odbędzie się 8 maja – obiekt ma być gotowy jesienią 2020 roku.

W połowie kwietnia ratusz rozstrzygnął przetarg, który wyłonił wykonawcę nowej pływalni. Najlepszą ofertę złożyła firma Strabag – jej propozycja opiewała na 32,8 miliona złotych. Było to o ponad 4 miliony złotych mniej, niż oczekiwał urząd miasta. We wtorek, 30 kwietnia w budynku szkoły przy ulicy Kromera nastąpiło uroczyste podpisanie umowy z wykonawcą.

Przypomnę, że kolejność budowy basenów wybierali mieszkańcy w głosowaniu – podkreślił prezydent Rafał Bruski. Lokalizacja w Fordonie uzyskała aż 15 tysięcy głosów – podziękowanie dla wszystkich mieszkańców wystosował przewodniczący Rady Osiedla Nowy Fordon Jan Kwiatoń. Bruski dodał też, że ratusz szykuje się już do kolejnego przetargu na realizacje przyszkolnej pływalni – konkretnie chodzi o basen na Miedzyniu. Przetarg na to zadanie ma zostać ogłoszony późną jesienią.

Zobacz również:

Plaża Fordon powraca w nowej odsłonie

Jak zapewniła przedstawicielka Strabagu Izabela Wiśniewska, przekazanie placu budowy nastąpi 8 maja. – Przez pierwsze trzy miesiące będziemy wykonywać prace ziemne, przyłącza i rozbiórki. Nasz ambitny plan zakłada osiągnięcie stanu surowego otwartego do końca roku – powiedziała przedstawicielka firmy. Basen powstanie na terenie pomiędzy halą sportową a przyszkolnym Orlikiem – projekt budowlany zakłada wyburzenie wejścia do sali gimnastycznej. Ten etap prac ma nastąpić w czerwcu.

Dyrektor SP 67 Marzena Mirowska nie ukrywała radości z finalizacji trwających od 20 lat dążeń do budowy basenu. – Na inwestycji zyska nie tylko środowisko szkolne, ale również mieszkańcy Fordonu i całej Bydgoszczy. Wszyscy się cieszą z tej wielkiej inwestycji – podkreśliła Mirowska.

Projekt wielofunkcyjnego basenu wykonała szczecińska firma projektowa Metropolis. Kompleks będzie wyposażony w trzy niecki: basen o długości 25 metrów z sześcioma torami, basen do nauki pływania o długości 12,5 metra oraz basen rekreacyjny, a także brodzik dla niemowląt i dwie wanny z hydromasażem. Sporą atrakcją będzie zjeżdżalnia rurowa o długości 58 metrów. Na piętrze obiektu architekci ulokowali strefę spotkań, trybuny na 159 miejsc siedzących oraz salę fitness i siłownię. Termin wykonania basenu określono na 31 października 2020 roku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści