Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeBydgoszczanie kolejny raz ćwiczyli pod okiem żołnierzy z brygady logistycznej [ZDJĘCIA]
18.07.2023 | 10:35

Bydgoszczanie kolejny raz ćwiczyli pod okiem żołnierzy z brygady logistycznej [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: st. szer. Anna Wolska / 1 Pomorska Brygada Logistyczna / materiały prasowe

Mimo trwających wakacji, w Bydgoszczy odbyło się kolejne szkolenie w ramach wakacyjnej akcji „Trenuj z wojskiem”, a bydgoszczanie mogli doskonalić swoje umiejętności pod okiem żołnierzy z 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej.

Było oswojenie się z bronią, hukiem wybuchu granatu i dźwiękiem przeładowywanej broni. Tak przebiegało blisko ośmiogodzinne szkolenie dla cywilów w ramach akcji „Trenuj z wojskiem”. – Ochotnicy, którzy zapisali się do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu, zostali podzieleni na grupy szkoleniowe – wyjaśnia kpt. Justyna Kwiatkowska, rzecznik prasowa 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej i dodaje, że to wojskowi „logistyka” przygotowali punkty, w których przygotowano punkty nauczania dla cywilów.

Wśród uczestników szkolenia, które odbyło się w Bydgoszczy byli także uczniowie klas mundurowych. – Choć mają już wakacje, to każdą wolną chwilę poświęcają swojej pasji i wojskowej zajawce – mówi dalej kpt. Kwiatkowska. Wojskowi nie ukrywają, że poziom szkolenia dostosowany był dla każdego, a wiedza przekazywana była w przystępnej i zrozumiałej formie. – Pod okiem doświadczonych instruktorów, często uczestników misji poza granicami kraju, dowiedzieli się wielu cennych wskazówek, a później mieli okazję spróbować w praktyce swoich sił – przekazuje rzecznik brygady logistycznej.


ZOBACZ TAKŻE: Święto 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej. Apel i nagrody dla wojskowych w koszarach w Bydgoszczy


To była kolejna edycja szkoleń, które w ramach akcji „Trenuj z wojskiem” są prowadzone na terenie jednostek wojskowych w całym kraju, a udział w nich mogą wziąć osoby w wieku od 15 do 65 lat. – Nowością w tej edycji są weekendy tematyczne – mówi kpt. Justyna Kwiatkowska i wyjaśnia: – W każdą sobotę, szkolenie będą prowadziły inne jednostki z różnych rodzajów sił zbrojnych i specjalności. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments