Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

#BydgoszczWybiera. Wieczór wyborczy NA ŻYWO na MetropoliaBydgoska.PL!

Dodano: 21.10.2018 | 20:00

Nasi dziennikarze będą przez kilka godzin relacjonowali wydarzenia w sztabach wyborczych startujących w wyborach na terenie Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Do głosowania w Bydgoszczy było uprawnionych ponad 260 tysięcy osób. Podczas naszego wieczoru wyborczego sprawdzimy m.in. ilu zdecydowało się pójść do urn.

Fot. Stanisław Gazda

Już o godzinie 20:00 rozpoczynamy WIECZÓR WYBORCZY NA ŻYWO na MetropoliaBydgoska.PL. Nasi dziennikarze sprawdzą, co dzieje się w komitetach wystawiających swoich kandydatów na urząd prezydenta Bydgoszczy, do rady miasta, a także sejmiku województwa. Będziemy na bieżąco publikowali informacje na temat wyników oraz frekwencji, komentarze i opinie zarówno uczestników wyborów, jak i Was – naszych Czytelników. Nie zabraknie również materiałów multimedialnych. Zapraszamy!

[UWAGA! Strona NIE ODŚWIEŻA się automatycznie. W przypadku chęci przeładowania strony – wciśnij przycisk F5]

0:30

Kończymy wieczór wyborczy na MetropoliaBydgoska.PL! Dziękujemy, że byliście z nami. Nadal zapraszamy do śledzenia naszego specjalnego arkusza, gdzie wprowadzamy na bieżąco wyniki z obwodowych komisji wyborczych w wyborach na prezydenta Bydgoszczy.

Kolejne materiały, podsumowania i analizy można śledzić na bieżąco na łamach naszego portalu. Zapraszamy! Dobranoc!


0:20

Niepełne wyniki z 20 (na 205) komisji wyborczych – na prowadzeniu Rafał Bruski – 6124 głosy, za nim plasuje się Tomasz Latos – 3307 głosów. Kolejne miejsca zajmują: Marcin Sypniewski – 633, Anna Mackiewicz – 617 oraz Paweł Skutecki – 413. W przypadku trojga ostatnich kandydatów brakuje wyników z dwóch omawianych komisji.


23:30

Jeden ze sztabowców PiS: Przegraliśmy te wybory (do sejmików) na wsi. Nie pomogło wiele wizyt w miejscowościach. Nie mieliśmy takiej siły przebicia jak ma PSL.


23:20

SPECJALNIE DLA WAS PRZYGOTOWALIŚMY ZESTAWIENIE WYNIKÓW  Z OBWODOWYCH KOMISJI WYBORCZYCH.

WYNIKI WYBORÓW NA PREZYDENTA BYDGOSZCZY – I TURA (21.10.2018)

» ZOBACZ REZULTATY NA ŻYWO « 


23:00

Kandydatka SLD Lewica Razem Anna Mackiewicz podziękowała za głosy na Facebooku (pisownia oryginalna):
Dziękuję Wszystkim Wyborcom i każdemu z Was z osobna za głosy oddane na listę nr 5 oraz na mnie !? ❤️. Dziękuję Mieszkańcom Bydgoszczy za wszystkie rozmowy i spotkania – to one zawsze są dla mnie ogromną motywacją ‼️❤️. Członkom mojego Sztabu Wyborczego oraz wszystkim Kandydatkom/om z listy SLD Lewica Razem — dziękuję za ogrom pracy, zaangażowanie i poświęcenie – Jesteście Wspaniali i trzymam za Was kciuki ?. (Nie wiadomo kiedy będą znane wyniki).

Moim kontrkandydatom: Rafał Bruski, Tomasz Latos, Paweł Skutecki i Marcin Sypniewski – całej naszej piątce życzę byśmy potrafili z sobą rozmawiać i współpracować dla dobra Bydgoszczy i jej mieszkańców – bez względu na to, jaką decyzję podjęli w niedzielę Wyborcy i komu powierzyli urząd Prezydenta Miasta. Zobowiązałam się publicznie – jeżeli wygram, to zaproszę Was do wspólnego zespołu „Pięciu” , aby i Wasze propozycje mogły być wspólnie zważone a potem realizowane………..


22:50

Częściowe rezultaty z komisji w SP nr 2 przy ulicy Fredry: Rafał Bruski – 287, Tomasz Latos – 176.


22:40

Wyniki z jednej z komisji w Fordonie umieszczonej w nowej szkole przy ulicy Bora-Komorowskiego:
Rafał Bruski – 440 głosów, Tomasz Latos – 239, Anna Mackiewicz – 66, Marcin Sypniewski – 62 i Paweł Skutecki – 56.


22:30

Wyniki z obwodu w Domu Pomocy Społecznej „Jesień Życia” przy ulicy Mińskiej: Tomasz Latos – 18 głosów, Rafał Bruski – 13 głosów, Anna Mackiewicz – 1 głos.


22:25

Daniel Kaszubowski, lider bydgoskiej listy Zielonych do sejmiku dla MetropoliaBydgoska.PL
Dla nas najważniejszym celem było wystawienie ogólnopolskich list. Zrobiliśmy to, odnieśliśmy więc sukces. Nie mamy takich środków jak Razem czy wsparcia jak Ruch Narodowy. Nie udało się nam także we wszystkich województwach wystawić wszystkich list. Nie mamy jednak tak odbiegającego od nich poparcia, co daje nam ogromny bodziec do działania i głód walki o więcej. Widzimy ogromną szansę dla zielonych postulatów i jesteśmy otwarci na współpracę. Byliśmy w stanie wystartować w Bydgoszczy, i nie tylko, samodzielnie. Nie potrafiła tego chociażby Nowoczesna. Mamy być z czego dumni. Dziękujemy za każdy głos na nas.

Według sondaży ogólnopolskich Zieloni uzyskali w wyborach do sejmików 1 procent poparcia.


22:15

Wieczór wyborczy Prawa i Sprawiedliwości w hotelu „Pod Orłem” powoli dobiega końca. Działacze PiS zmierzają do biura przy ulicy Gdańskiej 10, gdzie będą oczekiwali na spływające z obwodowych komisji wyborczych wyniki.

Poniżej zapis rozmowy z Tomaszem Latosem, który w rozmowie z nami podsumował sondażowe wyniki wyborów.


22:05

Poseł Piotr Król (Prawo i Sprawiedliwość) dla MetropoliaBydgoska.PL
Cieszę się, że jako partia te wybory wygrywamy. Jeśli potwierdzą się te wyniki, to w mieście wygra PiS i będzie miało największy klub w radzie miasta.

– Jak pan ocenia sondażowe wyniki, z których wynika, że wybory do sejmiku wygrała Koalicja Obywatelska?
– Ta mapka powinna ukłuć w serce bydgoszczan, bo jeśli się to potwierdzi, to będzie to oznaczało, że marszałkiem nadal będzie Piotr Całbecki.


22:00

Fotorelacja ze sztabu SLD Lewica Razem i Anny Mackiewicz / fot. Stanisław Gazda


21:55

Jan Szopiński o wynikach wyborów do sejmików dla MetropoliaBydgoska.PL
Nie chcę spekulować, ale wyniki oceniam średnio. Głosy oddane, teraz czekamy na ich policzenie.


21:50

Pierwsze, choć nad wyrazem skromne wyniki z obwodowej komisji wyborczej. W szpitalu MSW zagłosowało pięć osób. Cztery oddały głos na Rafała Bruskiego, jedna – na Tomasza Latosa.


21:50

Poseł PiS Łukasz Schreiber przebywa w Warszawie. Wyniki wyborów samorządowych, a właściwie najnowsze sondaże skomentował na Twitterze.

 

 

 


21:45

Tomasz Latos specjalnie dla MetropoliaBydgoska.PL
Zakładam, że będzie druga tura, a w niej wszystko jest możliwe. Pragnę przypomnieć sytuację z wyborów, kiedy o prezydenturę walczyli Roman Jasiakiewicz i Konstanty Dombrowicz. Niezależnie od wyniku mam w sobie dużo pokory. Uważam, że wygrana jest realna. Plan na drugą turę mam gotowy, zobaczymy, jak uda się go zrealizować. Będę działał z pełną intensywnością i zaangażowaniem. Kieruję też wezwanie do drugiej strony, aby kampania była twarda, ale była też na wyższym poziomie.

21:40
PKW potwierdza, że frekwencja w tegorocznych wyborach może przekroczyć 50 procent.

Sylwester Marciniak, wiceprzewodniczący PKW: To dobry prognostyk dla włodarzy gmin i miast, a także powiatów oraz województw. Dla tych osób to prestiż i fakt oddania większej liczby głosów na kandydatów to pozytywna wiadomość.


21:35

Joanna Czerska-Thomas, szefowa Nowoczesnej w Bydgoszczy, specjalnie dla MetropoliaBydgoska.PL

– Jak Pani ocenia te pierwsze, sondażowe wyniki wyborów?
– Wyniki tak naprawdę są bardzo dobre. W Poznaniu i Warszawie zwycięstwo Koalicji Obywatelskiej, jeśli chodzi o prezydentów, to wielka wygrana, zwłaszcza, że wiceprezydentami w tych miastach będą przedstawiciele Nowoczesnej.

– Teraz oczekujemy na wyniki z Bydgoszczy.
– Tak, wyniki regionalne to jest to, na co czekamy. Sondaże mówiły, że prezydent Bruski może również wygrać w I turze i na to liczymy po tych pierwszych wynikach.

– Z ilu mandatów do rady miasta będzie zadowolona Nowoczesna?
– My sięgaliśmy po trzy mandaty i tego oczekujemy.


21:30

Nitkiewicz: W nowej kadencji chcemy budowy basenu otwartego w Myślęcinku, wymiany taboru tramwajowego i pilnowania wykonawców inwestycji.

Szef SLD zadeklarował również chęć współrządzenia miastem, co należy potraktować jako otwarcie do zawarcia kolejnej koalicji.

Rafał Bruski w rozmowie z dziennikarzami: Z tych sondaży, które już poznaliśmy, cieszę się i gratuluję moim koleżankom i kolegom, którzy uzyskali wyniki lepsze niż w ostatnich sondażach. Myślę, że wpływ miała na to także duża frekwencja, sam stałem dzisiaj w kolejce, aby oddać głos. Wierzę, że to ci Polacy, którzy w ostatnich latach nie głosowali, a teraz widząc co się dzieje w kraju, jak łamana jest praworządność, jak jesteśmy odsuwani od Unii Europejskiej…


21:30

Pierwsze doniesienia po wynikach z wieczoru wyborczego SLD Lewica Razem i przemówienie szefa wojewódzkich i lokalnych struktur partii Ireneusza Nitkiewicza.


21:25

Fotogaleria ze sztabu wyborczego PiS oraz Tomasza Latosa / fot. Stanisław Gazda


21:20

Wyniki wyborów w województwie kujawsko-pomorskim:
1. Koalicja Obywatelska.
2. Prawo i Sprawiedliwość.
3. Polskie Stronnictwo Ludowe.

Sondaż przeprowadził IPSOS.


21:10

W Sali Malinowej puszczono przemówienia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. – Przed nami bardzo ciężka praca, która skończy się w maju 2020 – mówił prezes PiS, sala również przyjęła te słowa gromkimi brawami. Entuzjastycznie przyjęto wynik wyborów, natomiast jęk zawodu pojawił się, gdy pokazana została mapka z wynikami wyborów do sejmiku (wynika z niej, że w Kujawsko-Pomorskiem wygrała Koalicja Obywatelska).

Jeśli te wyniki się potwierdzą i będzie druga tura, to przed nami jeszcze dwa tygodnie bardzo wytężonej pracy – powiedział Tomasz Latos. – Zwyciężymy! – skandowała sala.


21:05

Wygraliśmy! – skanduje sala w hotelu „Pod Orłem”. Według pierwszych danych PiS wygrał w kraju z poparciem przekraczającym 32 procent. Pojawiają się okrzyki „Tomasz Latos!”.

Wielka radość również w sztabie Koalicji Obywatelskiej na wieść o wynikach z Warszawy. Nastroje zmieniły się nieco po rezultatach z Gdańska. Huśtawka nastrojów trwa – wielka radość po wynikach w Łodzi i okrzyki „Brawo, Hanka!”. Radość w KO również związana z wynikami w Poznaniu i Wrocławiu.

Rafał Bruski: Czekamy na wyniki z Bydgoszczy.

W SLD Lewica Razem radość z rezultatów w Łodzi oraz Warszawie.


21:00

KONIEC GŁOSOWANIA.

Podawane są pierwsze wyniki exit polls. Na razie wg tych sondaży w I turze w Warszawie z poparciem ponad 54 procent wygrał Rafał Trzaskowski, 70-procentowe poparcie w Łodzi uzyskała Hanna Zdanowska. W Krakowie wygrał z ponad 43-procentowym poparciem Jacek Majchrowski, ale w drugiej turze spotkać ma się z Małgorzatą Wassermann (ponad 36 proc. wskazań).  W Gdańsku wygrał Paweł Adamowicz (ponad 36 proc.), przed Kacprem Płażyńskiem (ponad 32 proc.) i Jarosławem Wałęsą (ponad 25 proc.).

Nadal czekamy na wyniki z Bydgoszczy. 


20:55

W siedzibie komitetu Prawa i Sprawiedliwości pojawił się już Tomasz Latos z żoną Anną. Przez chwilę kandydat PiS rozmawiał z szefową swojego sztabu Pauliną Wenderlich.

wieczór-wyborczy_-sztab-Tomasza-Latosa---hotel-pod-Orłem-Bydgoszcz---SF-(1)


20:50

Podczas wieczoru wyborczego Koalicji Obywatelskiej pojawili się m.in. były szef klubu radnych Maciej Zegarski czy prezes parku przemysłowego Andrzej Półgrabski.

koalicja_obywatelska_wieczor_wyborczy_2_ST (1) koalicja_obywatelska_wieczor_wyborczy_2_ST (4)


20:45
Na wieczorze Koalicji Obywatelskiej na razie przybyli goście pozują do wspólnych zdjęć. Największe zainteresowanie wzbudził stolik zajmowany przez panie, między innymi Bernadetę Różańską-Majchrzak i Teresę Piotrowską. Po chwili bohaterem mediów stał się Radosław Sikorski fotografowany przy niemal każdej pogawędce. – Co wy tak te zdjęcia robicie? – zapytał w końcu z uśmiechem.

Działacze Nowoczesnej zajęli wspólnie jeden stolik.


20:40
Plan SLD na wieczór wyborczy – śledzenie wyników w telewizji i konsumpcja. Bez fajerwerków – będzie tylko krótkie przemówienie Ireneusza Nitkiewicza. Przeprowadzimy z niego relację na żywo na Facebooku MetropoliaBydgoska.PL.


20:35
Coraz więcej gości podczas wieczoru wyborczego Tomasza Latosa w Sali Malinowej hotelu „Pod Orłem”. Na sali obecny jest m.in. szef struktur miejskich PiS Tomasz Rega. Sam kandydat ma po 21:00 zabrać głos do zebranych. Latosa na razie nie ma jeszcze w sali.

Po godzinie 23:00 sztabowcy PiS mają zacząć otrzymywać pierwsze wyniki w sztabie kandydata partii. 


20:30
Rozpoczął się wieczór wyborczy w Koalicji Obywatelskiej. 
Sala bydgoskiej mariny zapełnia się. Są już parlamentarzyści i lokalni działacze. Na telebimie leci TVN24, jest też monitor, na którym będą pojawiać się wprowadzane wyniki, które sztabowcy otrzymają z komisji.

bruski_koalicja_obywatelska_wieczor_wyborczy_marina_ST (2) bruski_koalicja_obywatelska_wieczor_wyborczy_marina_ST (3) bruski_koalicja_obywatelska_wieczor_wyborczy_marina_ST (1)

Na wieczór wyborczy SLD Lewica Razem przybyła już kandydatka na prezydenta Bydgoszczy Anna Mackiewicz.


20:30
Przypomnijmy, że przez całą niedzielę informowaliśmy na bieżąco o wynikach frekwencji oraz innych informacjach związanych z wyborami.
Zapis naszej relacji na żywo dostępny jest » TUTAJ

20:20
Przypominamy, że podczas dzisiejszych wyborów wybieraliśmy:
» prezydenta miasta spośród pięciorga kandydatów :: jeżeli żaden z nich nie uzyska w I turze przynajmniej połowy głosów, wówczas II tura odbędzie się 4 listopada,
» 31 radnych do Rady Miasta Bydgoszczy w sześciu okręgach – w pięciu wybieramy po 5 radnych, w Fordonie – sześciu,
» 5 radnych do sejmiku województwa


20:10
Sztab wyborczy Koalicji Obywatelskiej oraz Rafała Bruskiego rozpoczyna swój wieczór wyborczy o godzinie 20:30. Dwadzieścia minut później planowana jest inauguracja wieczoru w sztabie Prawa i Sprawiedliwości oraz Tomasza Latosa. O tej samej godzinie rozpocznie się wieczór wyborczy komitetu SLD Lewica Razem oraz Anny Mackiewicz. 

Nie mamy informacji o jakimkolwiek zorganizowanym wieczorze wyborczym komitetu Kukiz’15 i Pawła Skuteckiego, natomiast Czas Bydgoszczy Marcinem Sypniewskim na czele poinformował, że z mediami spotka się dopiero w poniedziałek o godzinie 17:00, gdy mają być znane wyniki wyborów samorządowych.

Rzecznik Sypniewskiego Łukasz Kulpa przekazał w sobotę późnym wieczorem komunikat:
„Jednocześnie pragnę Państwa poinformować, iż nasi kandydaci do Rady Miasta Bydgoszczy organizują wieczory wyborcze w swoich okręgach, lecz będą to raczej kameralne – prywatne spotkania  w gronie rodziny, bliskich, wyborców oraz sztabowców. Natomiast nasz kandydat na Urząd Prezydenta Bydgoszczy Marcin Sypniewski w tym czasie (niedziela) będzie odpoczywał w gronie rodziny, regenerując siły na drugą turę wyborów”.


20:05

Podsumowanie dotychczasowych informacji, które na bieżąco przekazywała PKW.

» FREKWENCJA

godz. 12:00

Polska – 15,62% :: woj. kujawsko-pomorskie – 15,38% :: Bydgoszcz – 14,97%

godz. 17:00

Polska – 41,65% :: woj. kujawsko-pomorskie – 40,77% :: Bydgoszcz – 39,84%

Kolejne dane PKW ma podać na konferencji prasowej, którą zaplanowano na 21:30. 


20:05
Przypomnijmy – cisza wyborcza obowiązuje do zamknięcia lokali wyborczych, czyli do godziny 21:00. Z informacji docierających z Państwowej Komisji Wyborczej wynika, że nie ma podstaw do jej przedłużenia.


20:00
Rozpoczynamy wieczór wyborczy MetropoliaBydgoska.PL! Pod tym adresem znajdziecie Państwo najważniejsze informacje o wyborach w Bydgoszczy! Zapraszamy!