Bydgoszcz
3C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 4 • L 2
8C
Wt
5C
Sr
6C
Czw
4C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportByły kapitan znowu na pokładzie! Pierwsze wzmocnienie Zawiszy
19.11.2016 | 18:01

Były kapitan znowu na pokładzie! Pierwsze wzmocnienie Zawiszy

Mimo dopiero co zakończonej rundy jesiennej, klub odbudowujący swoją pozycję od klasy B poinformował o "nowym" nabytku.

Na zdjęciu: W sierpniu, tuż przed startem rozgrywek klasy B (ósmy poziom rozgrywek), odbyła się efektowna prezentacja zespołu Zawiszy.

Fot. archiwum

O tym powrocie mówiło się nieoficjalnie od kilkunastu dni – Marcin Łukaszewski, były kapitan Zawiszy z czasów gry w IV i II lidze, wiosną ponownie ma przywdziać niebiesko-czarne barwy. Tyle że już występując w klasie B.

Jak poinformował serwis zawisza-bydgoszcz.futbolowo.pl, „Rudy” ma wzmocnić blok defensywny w czasie wiosennej walki zawiszan o awans do klasy A. Po rundzie jesiennej niebiesko-czarni plasują się na drugiej pozycji we wspomnianej klasie B (grupa Bydgoszcz III), mają w dorobku 27 punktów za 9 wygranych i porażkę. Identycznym bilansem może pochwalić się Wisła Fordon, ale to ona przewodzi ligowej klasyfikacji z uwagi na wygraną w bezpośrednim pojedynku z Zawiszą 2:1. Awans wywalczy tylko jedna drużyna.

38-letni obecnie Marcin Łukaszewski to wychowanek Zawiszy, który po raz pierwszy jako gracz klubu z ulicy Gdańskiej został zarejestrowany latem 1989 roku. W zespole seniorskim rozegrał ponad 150 meczów, zdobywając dziewiętnaście bramek. W 2011 roku wywalczył z Zawiszą awans do I ligi. Wcześniej występował także między innymi w Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski oraz Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, notując 49 pojedynków w ekstraklasie.


Powiązane treści