
Camerimage zostaje w Bydgoszczy? Jest porozumienie z organizatorem
Ostateczna decyzja o podpisaniu wieloletniej umowy należy do Rady Miasta.
Na zdjęciu: Dzięki Camerimage w Bydgoszczy gościło wiele sław światowego kina, m. in. reżyser David Lynch.
Fot. Blackfish
Urząd miasta poinformował o nawiązaniu porozumienia z Fundacją Tumult w sprawie podpisania czteroletniej umowy na organizację festiwalu Camerimage. Rzeczniczka fundacji nie potwierdza jednak tych informacji.
Na gali zamknięcia tegorocznej edycji święta operatorów filmowych prezydent Rafał Bruski ogłosił, że w przyszłym roku impreza ponownie odbędzie się w Bydgoszczy. Szef Fundacji Tumult Marek Żydowicz miał jednak rozmawiać z władzami miasta na temat dalszej, wieloletniej współpracy. Jednym z warunków organizatora była rozbudowa Opery Nova o czwarty krąg, co pozwoliłoby zwiększyć przestrzeń festiwalową.
Deklaracje o przedłużeniu organizacji Camerimage w Bydgoszczy składali też przedstawiciele samorządu województwa – lecz w projekcie budżetu na przyszły rok nie uwzględnili oni środków na przygotowanie dokumentacji rozbudowy opery. Stosowną autopoprawkę wprowadzono dopiero po krytyce ze stroną bydgoskich radnych sejmiku. Warto wspomnieć, że w projekcie budżetu miasta na 2018 rok na realizację czwartego kręgu zaplanowano 350 tysięcy złotych – ostatecznie taką samą kwotę na ten cel przeznaczą również władze województwa.
CZYTAJ WIĘCEJ: Będą pieniądze na projekt budowy czwartego kręgu Opery Nova
Dziś urząd miasta wydał komunikat, w którym ogłosił porozumienie z Fundacją Tumult Marka Żydowicza w sprawie organizacji festiwalu w latach 2018-2021. Podpisanie umowy wymaga zgody rady miasta – projekt uchwały ma zostać przedstawiony radnym w styczniu.
O porozumienie zapytaliśmy rzeczniczkę fundacji Karolina Ciechońska – Nie potwierdzam tej informacji. Nie mam upoważnienia od zarządu – przekazała rzeczniczka.
WIĘCEJ TEKSTÓW NA TEMAT CAMERIMAGE
Znaki zapytania wokół przyszłości Camerimage i wizji czwartego kręgu – czy projekt spełnia oczekiwania mieszkańców?
Wywiad z Markiem Żydowiczem w ramach cyklu STUDIO METROPOLIA – o przyszłości festiwalu w Bydgoszczy i poszukiwaniu Wieży Eiffla, która być może jest na miejscu.