Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 7 • L 5
13C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
8C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaCamerimage zostaje w Bydgoszczy? Jest porozumienie z organizatorem
18.12.2017 | 12:34

Camerimage zostaje w Bydgoszczy? Jest porozumienie z organizatorem

Ostateczna decyzja o podpisaniu wieloletniej umowy należy do Rady Miasta.

Na zdjęciu: Dzięki Camerimage w Bydgoszczy gościło wiele sław światowego kina, m. in. reżyser David Lynch.

Fot. Blackfish

Urząd miasta poinformował o nawiązaniu porozumienia z Fundacją Tumult w sprawie podpisania czteroletniej umowy na organizację festiwalu Camerimage. Rzeczniczka fundacji nie potwierdza jednak tych informacji.

Na gali zamknięcia tegorocznej edycji święta operatorów filmowych prezydent Rafał Bruski ogłosił, że w przyszłym roku impreza ponownie odbędzie się w Bydgoszczy. Szef Fundacji Tumult Marek Żydowicz miał jednak rozmawiać z władzami miasta na temat dalszej, wieloletniej współpracy. Jednym z warunków organizatora była rozbudowa Opery Nova o czwarty krąg, co pozwoliłoby zwiększyć przestrzeń festiwalową.

Deklaracje o przedłużeniu organizacji Camerimage w Bydgoszczy składali też przedstawiciele samorządu województwa – lecz w projekcie budżetu na przyszły rok nie uwzględnili oni środków na przygotowanie dokumentacji rozbudowy opery. Stosowną autopoprawkę wprowadzono dopiero po krytyce ze stroną bydgoskich radnych sejmiku. Warto wspomnieć, że w projekcie budżetu miasta na 2018 rok na realizację czwartego kręgu zaplanowano 350 tysięcy złotych – ostatecznie taką samą kwotę na ten cel przeznaczą również władze województwa.


CZYTAJ WIĘCEJ: Będą pieniądze na projekt budowy czwartego kręgu Opery Nova


Dziś urząd miasta wydał komunikat, w którym ogłosił porozumienie z Fundacją Tumult Marka Żydowicza w sprawie organizacji festiwalu w latach 2018-2021. Podpisanie umowy wymaga zgody rady miasta – projekt uchwały ma zostać przedstawiony radnym w styczniu.

O porozumienie zapytaliśmy rzeczniczkę fundacji Karolina Ciechońska – Nie potwierdzam tej informacji. Nie mam upoważnienia od zarządu – przekazała rzeczniczka.

WIĘCEJ TEKSTÓW NA TEMAT CAMERIMAGE

Znaki zapytania wokół przyszłości Camerimage i wizji czwartego kręgu – czy projekt spełnia oczekiwania mieszkańców?

Wywiad z Markiem Żydowiczem w ramach cyklu STUDIO METROPOLIA – o przyszłości festiwalu w Bydgoszczy i poszukiwaniu Wieży Eiffla, która być może jest na miejscu.


Powiązane treści