Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jaka będzie przyszłość stadionu Dębów Osielsko? Gmina zachęca do wypełnienia ankiety

Dodano: 01.06.2022 | 14:04

Na zdjęciu:

Fot.

Gmina Osielsko zbiera opinie mieszkańców dotyczące zagospodarowania terenu obecnego boiska baseballowego przy ulicy Centralnej. Po wybudowaniu nowego placu gry, samorząd planuje tam ulokowanie centralnego punktu gminy.

Plan adaptacji obecnego stadionu baseballowego, na którym występują Dęby Osielsko, został ogłoszony przez wójta Wojciecha Sypniewskiego w 2019 roku. Wiązał się on z zapowiedzią innej inwestycji: po drugiej stronie Szosy Gdańskiej, przy ulicy Jeziorańskiej miałby bowiem powstać stadion do baseballa oraz zaplecze do uprawiania innych dyscyplin sportu. Realizacja tego zamierzenia otworzyłaby natomiast furtkę do nowego zagospodarowania działki przy ulicy Centralnej.


Wandale niszczą skwer w Niemczu. Gmina wylicza straty i apeluje o zgłaszanie dewastacji


W 2020 roku gmina ogłosiła przetarg na stworzenie koncepcji adaptacji terenu stadionu, który według założeń Sypniewskiego miałby stać się „centrum gminy”. W ramach zagospodarowania niemal dwuhektarowego placu przewidywano wówczas budowę budynku użyteczności publicznej, w którym miałby znajdować się Gminny Ośrodek Kultury i biblioteka. Obiektowi towarzyszyłby amfiteatr na 150 miejsc, budynki handlowo-usługowe, a także przestrzenie publiczne z zielenią, fontanną, małą architekturą. Przewidziano także realizację placu na świąteczną choinkę.

Stadion Centralna Osielsko. Gmina planuje adaptację terenu na nowe centrum gminy

Teraz samorząd Osielska pyta mieszkańców gminy o to, co widzieliby w miejscu obecnego stadionu Dębów. Z opisu ankiety konsultacyjnej wynika, że planuje ona ponowne opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu przy Centralnej. Zdaniem gminy, formularz pozwoli na zbadanie faktycznych potrzeb i wyobrażeń w kwestii zagospodarowania tego terenu.

W ramach badania potrzeb, gmina zaproponowała w ankiecie wybór kilku elementów zagospodarowania, które zdaniem mieszkańców Osielska powinny znaleźć się w nowym głównym punkcie miejscowości. Wśród nich są miejsca na mobilne obiekty handlowo-usługowe, zielony skwer z wysoką roślinnością, plac zabaw, tężnia, budynek GOK i biblioteki z zadaszoną sceną, obiekty gastronomiczne czy atrakcje wodne (np. fontanna, ciek wodny, oczko wodne). Ankietę można wypełnić do 10 czerwca – znajdziecie ją TUTAJ.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments