Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wandale niszczą skwer w Niemczu. Gmina wylicza straty i apeluje o zgłaszanie dewastacji

Dodano: 03.05.2022 | 13:24

Na zdjęciu: Skwer w Niemczu jest dewastowany przez wandali.

Fot. BB

Walające się butelki po alkoholu, połamane tabliczki informacyjne i zniszczony zegar słoneczny – tak wygląda niedawno oddany do użytku skwer przy świetlicy w Niemczu, pomiędzy ulicami Mrossa i Sienkiewicza. Gmina Osielsko wylicza szereg zniszczeń i apeluje o zgłaszanie przypadków wandalizmu.

Mieszkańcy Niemcza zmagają się z atakiem wandali, którzy od dłuższego czasu dewastują park – czytamy w comiesięcznym biuletynie gminy Osielsko. Jak wylicza cytowany w nim Marek Manuszewski, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Osielsku, na skwerze przy świetlicy zniszczono osiem tabliczek „zakaz wyprowadzania psów”, a także tabliczki z zakazem jazdy na hulajnogach czy deskorolkach. Samorządowcy nie ukrywają, że grupa wandali musiała mocno się napracować nad swoim „dziełem”. – Było to działanie bardzo rozmyślne, tabliczki były starannie i na trwale przyklejone – dodaje dyrektor GOK. Sprawa wandalizmu została zgłoszona na policję.


CZYTAJ TAKŻE: W Niemczu oblano mężczyznę kwasem siarkowym. Policja złapała dwóch sprawców [ZDJĘCIA, WIDEO]


Manuszewski przyznaje, że Niemcz nie po raz pierwszy zmaga się z wandalizmem. W miejscu parku kiedyś znajdowało się boisko, na którym stał barak służący jako szatnie dla zawodników. – Był on systematycznie obkopywany przez „złotą młodzież”. Podjąłem dosyć kontrowersyjną wtedy decyzję przeniesienia tego baraku na boisko do Żołędowa, gdzie służył jako budynek gospodarczy. Na boisku w Żołędowie, gdzie stał przez cztery lata, nigdy nie był uszkodzony – kończy Manuszewski.

Dyrektor GOK zwraca się z apelem do mieszkańców gminy Osielsko, by informowali policję o przypadkach wandalizmu na skwerze w Niemczu. – Naprawdę szkoda, że park, który kosztował 1,3 miliona złotych jest popisany trudno zmywalnymi pisakami i jest systematycznie dewastowany. Nie powinniśmy pozwolić jako społeczeństwo na rozszerzanie się zła – wyjaśnia Manuszewski na łamach gminnego „Przeglądu Miesiąca”. Szefa Gminnego Ośrodka Kultury bulwersuje także inna kwestia.

– Obok znajduje się budynek sakralny, a 60% śmieci, które są wyrzucane na teren skweru, to butelki i puszki po alkoholu

– nie ukrywa Manuszewski.

PRZECZYTAJ TAKŻE: W Osielsku ma powstać węzeł przesiadkowy. Znamy wyniki konsultacji społecznych

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
CBY
CBY
1 rok temu

A skąd niby ci mityczni „wandale”? Z Warszawy, czy może z najbliższej okolicy? Przecież wszyscy wiedzą, że codziennie po zmroku schodzi się tam towarzystwo z flaszkami i jest jedna wielka impreza, wrzaski, pijaństwo, głośna muzyka.
Wszyscy oprócz władz i służb porządkowych…

Gumiś
Gumiś
1 rok temu

Widać na co zostały wychowany dzieci biznesmenów zza miasta. Podobnie niszczą w niedzielne poranki przystanki, znaki drogowe, barierki i elewację budynków infrastruktury w Bydgoszczy w rejonie tramwajowych przystanków końcowych na trasie do granicy miasta, podczas powrotu z miejskich dyskotek do domu w gminach ościennych. Szkoda tylko, że policja wówczas śpi.

Paula
Paula
1 rok temu

Chodze tam z dzieckiem na plac zabaw. Ok godz 18 w schodzi sie mlodzież z dobrych domow. Lat 13+ ot cali wandale

Emil
1 rok temu

Tak z dobrych domów a co nie którzy to wandale ….

Justa
Justa
1 rok temu

Wandale w wieku 13-17 lat… Plac zabaw, często omijamy bo nie mam zamiaru z młodzieżą się wykłócać. To samo a nawet gorzej jest na placu obok orlika. Piasek a w nim pełno niespodzianek w postaci kawałków szkła, kapsli i petów.

Emil
1 rok temu

Czasem z tych dobrych domów są gorsi ….

Mchleb354
Mchleb354
1 rok temu

Wandale.wandale.i.jescze.raz.wandale.durzo.smieci.sie.tu.wala.brudno.

knur
knur
1 rok temu

masakra…. zniknely 2 tabliczki o zakazie wchodzenia na trawe!!!!

Krystian
Krystian
1 rok temu

Ci wandale to jak kunry w chlewie. Przyjdą nahalasują,naśmiecą i se pojdą. Nieposprzątają. Duzo piwa wszędzie jest i wodki. Niebezpieczna okolica ….

Wlodek
Wlodek
1 rok temu

” Obok znajduje się budynek sakralny, a 60% śmieci, które są wyrzucane na teren skweru, to butelki i puszki po alkoholu”

Potwierdzam te słowa, gdy byłem tam ostatnio z wnuczkiem widziałem rozrabiającego plebana i wikariusza, zaczepiali dziewczyny.