Bydgoszcz
18C
Przelotne opady
74% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 19 • L 18
23C
Czw
21C
Pt
24C
Sob
18C
Nd
24C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoCentrum targowo-wystawiennicze zamienia się w punkt szczepień. Otwarcie na początku maja
bctw bydgoszcz
23.04.2021 | 09:23

Centrum targowo-wystawiennicze zamienia się w punkt szczepień. Otwarcie na początku maja

Na zdjęciu: Drugi w Bydgoszczy powszechny punkt szczepień zostanie uruchomiony na terenie Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego w Myślęcinku.

Fot. ST

We wtorek, 4 maja planowane jest uruchomienie drugiego na terenie Bydgoszczy masowego punktu szczepień przeciwko COVID-19. Jak poinformował prezydent Rafał Bruski, Narodowy Fundusz Zdrowia wydał zgodę na uruchomienie przygotowywanej przez urząd miasta lokalizacji na terenie Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego.

Pierwotne założenia ratusza dotyczące masowych punktów szczepień zakładały, że na terenie Bydgoszczy powstanie aż dziewięć miejsc wykonywania zabiegów, pozwalających na wykonywanie 18 tysięcy szczepień tygodniowo. Punkty miały zostać uruchomione 19 kwietnia, lecz ostatecznie, decyzją administracji rządowej, pozwolono na otwarcie dwóch miejsc masowych szczepień.
Ostatecznie pierwszy w Bydgoszczy i całym województwie kujawsko-pomorskim pilotażowy punkt masowych szczepień przeciwko COVID-19 powstał na terenie kampusu Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Fordonie przy ulicy Kaliskiego 7, a konkretnie w budynku głównym uczelni (wejście od parkingu przy ulicy Kaliskiego). Został on zorganizowany przy współpracy UTP, ratusza oraz przychodni Bajka jako operatora medycznego.

Szczepienia na terenie UTP rozpoczęły się we wtorek, 20 kwietnia. Jak zapewniała zastępczyni prezydenta Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz, miasto jest gotowe do uruchomienia drugiego masowego punktu szczepień w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym przy ulicy Gdańskiej (tam przez pięć dni w tygodniu miałoby być wykonywane 6 tysięcy zabiegów), ale decyzję o jego otwarciu musi podjąć Narodowy Fundusz Zdrowia.

Ostatecznie NFZ wydał decyzję o uruchomieniu drugiego powszechnego punktu szczepień na terenie BCTW, o czym w czwartek wieczorem poinformował prezydent Rafał Bruski. – Punkt ma być czynny od 4 maja. Jeśli tylko rząd pozwoli i udostępni szczepionki będziemy gotowi z kolejnymi punktami – przekazał. Operatorem punktu wykonywania szczepień przeciwko COVID-19 na terenie centrum targowego będzie Centrum Opieki Leczniczej Atma.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści