Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Chcesz się uczyć w przyjaznej i bezstresowej atmosferze? Wybierz darmową szkołę dla dorosłych PASCAL

Dodano: 11.08.2019 | 18:01

Na zdjęciu:

Fot.

Co powoduje, że nie kończymy szkoły wraz z rówieśnikami? Są tego różne powody – przypadki losowe, trudna sytuacja rodzinna czy lekkomyślność. Warto wiedzieć, że niezależnie od tego, w jakim jesteśmy wieku, zawsze możemy kontynuować naukę i zdobyć wymarzony zawód. Taką możliwość oferuje DARMOWA szkoła dla dorosłych Pascal w Bydgoszczy.

Dlaczego warto podjąć naukę w szkole dla dorosłych?

Na naukę nigdy nie jest za późno. I nie są to puste słowa. Podniesienie swojego wykształcenia czy kwalifikacji zawodowych daje nie tylko satysfakcję, ale i perspektywę lepszej pracy czy awansu. W ofercie szkoły Pascal znajdziemy wiele propozycji, w tym Policealną Szkołę Medyczną, Policealną Szkołę Zawodową czy też Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych. Wszystkie te szkoły posiadają uprawnienia szkoły publicznej.

Jak wygląda nauka w szkole dla dorosłych?

Nauka na wszystkich kierunkach jest bezpłatna. Wszelkie materiały wykorzystywane podczas zajęć zapewnia szkoła. Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym (zazwyczaj soboty oraz niedziele co drugi weekend). Taki tryb pozwala planowo łączyć naukę z pracą i obowiązkami w życiu osobistym.

Jaki kierunek wybrać?

Dla osób posiadających średnie wykształcenie (matura nie jest wymagana), szkoła Pascal proponuje takie kierunki kształcenia, które dadzą absolwentom szansę na znalezienie pracy. Można zdobyć zawód  Technika Administracji i Technika Usług Kosmetycznych.

Szczególnie jednak warto skorzystać z kierunków medycznych, takich jak: Technik Masażysta, Higienistka Stomatologiczna, Technik Sterylizacji Medycznej czy Opiekun Medyczny – każdy z nich w dzisiejszych czasach jest bardzo dobrą inwestycją, która na pewno zaprocentuje znalezieniem pracy.

Dodatkowo Szkoła daje możliwość zapisu na kurs KONSULTANT DS. DIETETYKI. Co istotne, nie trzeba posiadać wykształcenia średniego, aby zapisać się na KURS. Szkoła Pascal daje możliwości nauki każdej osobie, bez względu na stopień wykształcenia.
Jak długo trwa nauka w szkole PASCAL?

W Liceum Ogólnokształcącym nauka trwa 3 lata. Nauka w Szkole Policealnej trwa od roku do dwóch lat w zależności od kierunku. Oczywiście, wszystkie kierunki kończą się państwowym egzaminem zawodowym. Absolwent otrzymuje dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe oraz suplement w języku polskim i angielskim wydane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, honorowane w całej UE.

Jak zapisać się do szkoły?

Aby zapisać się do szkoły należy zgłosić się do sekretariatu przy ulicy Twardzickiego 33B w Fordonie, ze świadectwem ukończenia szkoły. Rezerwacji miejsca można również dokonać, wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej (https://pascal.edu.pl/zapis-online/).

Rekrutacja trwa! Liczy się kolejność zgłoszeń.  Zajęcia rozpoczną się 28 września 2019 r.

Bydgoszcz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments