Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Chemik i Polonia z nowymi piłkarzami. Rywal się wycofał

Dodano: 02.08.2017 | 14:15

Strażak Przechowo wycofał się z IV ligi.

Na zdjęciu: Chemik w ostatnim sezonie grał z Wdą w III lidze. Teraz miał zmierzyć się z jej rezerwami.

Fot. ST

Zespoły Chemika i Polonii pozyskały nowych zawodników na niespełna tydzień przed startem rozgrywek ligowych. Bydgoskim klubom ubył za to jeden z ligowych rywali. 

Borys Wasiutin to nowy piłkarz klubu z Glinek. 24-latek ma za sobą grę w ukraińskiej II idze, a w Polsce jest od osiemnastu miesięcy. W tym czasie występował na poziomie III ligi w barwach Elany Toruń i Motoru Lubawa. Teraz został piątym w historii Chemika Ukraińcem, dołączając do słynnego Andrieja Michalczuka, Olega Riabko, Andrieja Semirenko (wszyscy z początku lat 90.) i występującego do niedawno w Bydgoszczy Oleksandra Kostiuka. Wasiutin jest też drugim letnim nabytkiem Chemika. Wcześniej do klubu wrócił bramkarz Mariusz Tatera.

Polonia w ostatnich dniach dokonała dwóch wzmocnień. O czym już informowaliśmy, do zespołu Włodzimierza Koreckiego dołączył Patryk Podolski, król strzelców ostatniego sezonu klasy okręgowej w barwach Strażaka/Wdy II Przechowo. Ze Świecia do Polonii przyszedł także bramkarz Szymon Kmiecik, który z Koreckim pracował już w Gromie Osie.

Były już klub Podolskiego i Kmiecika, Strażak Przechowo nie wystąpi w rozgrywkach IV ligi. Mimo wywalczenia awansu zdecydowano na trzy dni przed startem rozgrywek wycofać drużynę. – W środę wysłaliśmy oficjalne pismo do KPZPN-u – potwierdza kierownik Wdy Świecie, Michał Partyka. Od czasu fuzji między Wdą a Strażakiem klub z Przechowa funkcjonował jako rezerwy III-ligowca, a władze Strażaka zarządzały zespołem. – Gdy okazało się, jakie są koszty funkcjonowania w IV lidze, działacze Strażaka niestety powiedzieli, że ich nie stać i jeśli chcemy, to mamy prowadzić ten zespół – tłumaczy Partyka. Strażak ostatecznie nie wystąpi w żadnych rozgrywkach, a Wda może w następnym sezonie wystawić własny zespół rezerw.

AKTUALIZACJA: Możliwe, że w IV lidze zagra Sokół Radomin, który w ostatniej chwili otrzymał propozycję zastąpienia Strażaka. W ciągu najbliższych 24 godzin dojdzie do spotkań władz klubu i władz gminy, w czasie których podjęta zostanie decyzja. W Radominie przyznają, że otrzymali propozycję od KPZPN-u, ale na razie nie przesądzają, jaka będzie decyzja.

Sebastian Torzewski