Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Od 1 października ostre cięcia na kilkunastu liniach. Znamy pierwsze szczegóły

Dodano: 26.09.2022 | 09:35

Na zdjęciu: Cięcia kursów w dni powszednie i soboty obejmą m.in. linię 52.

Fot. Szymon Makowski

ZDMiKP podał pierwsze szczegóły cięć w komunikacji publicznej. Zmiany rozkładów jazdy zostaną wprowadzone 1 października – potwierdziła się likwidacja weekendowych kursów linii nr 1 i 7 oraz ograniczenia połączeń na niemal wszystkich liniach autobusowych. Na razie drogowcy nie udostępnili jeszcze nowych planów jazdy.

We wtorek po południu ZDMiKP oświadczył, że ”w związku z nierealizowaniem przez Miejskie Zakłady Komunikacyjne usługi przewozowej na poziomie zapisanym w umowach”, podjął działania w celu dostosowania rozkładów jazdy do rzeczywistych, zgłaszanych przez zarząd MZK, możliwości kadrowych. Sygnalizowane jeszcze przed buntem pracowników spółki problemy z niedoborem etatów czy wypełnieniem limitu nadgodzin dały się we znaki po rozpoczęciu roku szkolnego.

Od 1 października drogowcy wprowadzają zatem spore zmiany w rozkładach jazdy bydgoskiej komunikacji. Zacznijmy od tramwajów: jak wcześniej informowaliśmy, w weekendy linie 1 i 7 będą zawieszone, a w dzień powszedni „jedynka” będzie kursować tylko w godzinach szczytu porannego i popołudniowego. Zmiany obejmą też linie nr 10 – wprowadzone są godzinowe zmiany w rozkładach jazdy w weekendy.

Przypomnijmy, że MZK w minionym tygodniu oświadczyły, że ograniczenia w komunikacji tramwajowej są wyłączną inicjatywą ZDMiKP i ze względu na nagłą decyzję ZDMiKP w tej sprawie mogą wymagać zwolnień pracowników w grupie motorniczych. Jak się dowiadujemy, może oznaczać to nieprzedłużenie umów z kilkunastoma pracownikami.

Co z liniami autobusowymi? Drogowcy przekazali, że od początku nowego miesiąca zmiany zostaną wprowadzone „tylko na liniach z mniejszą liczbą pasażerów, a kursy dostosujemy tak, aby minimalizować utrudnienia w poruszaniu się po mieście”. Okazuje się jednak, że cięcia obejmą niemal wszystkie linie.

Zmiany na liniach autobusowych:

– linie nr 54, 59, 60, 61, 71, 77 – zmiany we wszystkie dni tygodnia
– linie nr 51, 52, 53, 55, 56, 58, 64, 65, 67, 68, 69, 74, 79, 89 – zmiany w dni powszednie i soboty
– linie nr 62, za T8 – zmiany w dni powszednie
– linie nr 57, 80– zmiany tylko w soboty
– linia Za T kursująca od ronda Toruńskiego do Jagiellonów zostanie zawieszona

Nowe rozkłady będą sukcesywnie zamieszczane na przystankach oraz stronie internetowej ZDMiKP – przekazuje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP. Dodał też, że na razie nie są planowane podwyżki cen biletów.

CZYTAJ TAKŻE: WizzAir na lotnisku w Bydgoszczy. Znamy pierwszy kierunek!

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Benc Benc 12
Benc Benc 12
1 rok temu

Ja tylko przypomnę GLĄBOM od bydgoskiej komunikacji że w soboty i w niedzielę pracuje sporo ludzi i do pracy dojechać muszą , to że wszelkiej maści urzedasy mają wolne nie oznacza że inni nie pracują

miejscowy
miejscowy
1 rok temu

Autobusy dzienne zrobić od np. 5 do 22.30 i uwolni się dużo godzin kierowców i wzmocnić kulejące kursowanie w godzinach szczytu w pozostałym czasie tylko nocne

obywatel kraju IV świata
obywatel kraju IV świata
1 rok temu

Ale przecież Wynalazek ze Starego Fordonu i Grzegorzewski z Osielska, jako dzieci resortowe zatrudnione na ciepłych kierowniczych posadach ZDMiKP przez wciąż pociągających za sznurki w mieście aparatczyków PRL uwłaszczonych na majątku obecnej tzw. wolnej Polski, do swojej pracy dojeżdżają własnymi nowymi BMW. Im komunikacja publiczna nie jest potrzebna.

Gość
Gość
1 rok temu

Dojechać gdziekolwiek w Bydgoszczy graniczy z cudem, ja rozumiem, że w Warszawie jest problem ale u nas? Sprawdza się to, co napisał ktoś wyżej. Osoby odpowiedzialne za te cięcia nie mają pojęcia, co się dzieje w godzinach szczytu, oczywiście mowa tu o komunikacji miejskiej i jej taborze, nie prywatnym aucie… Kapuściska są wyjątkowo zaniedbane jeśli chodzi o dojazd gdziekolwiek… Czy ktoś z Zarządu Dróg wie jak codziennie wyglądają kursy linii nr 2?? Polecam się przejechać w godzinach szczytu…

Fanka komunikacji miejskiej
Fanka komunikacji miejskiej
1 rok temu

Jeżdżą jak chcą, zatem co tu ograniczać?
Na Łęczyckiej jest czarna dziura, która pożera autobusy, znikają na 40 minut…
Czekając na 69 można wrosnąć w przystanek.
Dotrzeć na czas – tak, ale pieszo

Ryszard
Ryszard
1 rok temu

Ciekawe czy cięcia obejmną również obniżenie cen biletów bo komunikacja nie będzie spełniać płynnego przemieszczania się.

Władimir Putin
1 rok temu

Do roboty jebane nieroby!!!!!!!!

PanT
PanT
1 rok temu

Rządzą nami pier*oleni kłamcy. Nie będzie cięć kursów, nie będzie podwyżek cen biletów deklarowali. Zwykli szmaciarze. Prezesunio MZK co spieprzył bo strajkowali pracownicy zarabiał 20 tys miesięcznie. Brakuje im ludzi niby a zwalniają motorniczych zamiast ich przebranżowić na kierowców autobusów. Pytam się co za de*bil układa rozkłady jazdy gdzie 83 i 89 jeżdżą jeden za drugim?
Nie macie pieniędzy na komunikację to na jaki h*j budujecie nowy most tramwajowy? Czemu zawsze największe cięcia są w połączeniach do Fordonu?

Ewa
Ewa
1 rok temu

Zarząd Dróg w tej formie powinien zostać zlikwidowany. 54 napchany jak puszka sardynek. Rzadkie kursy. A widzę, że likwidacja kolejnych kursów. Mam wrażenie, ze ludzie pracujący w Zarządzie Dróg niewiele wiedzą o komunikacji miejskiej w naszym mieście. Proponuję jeździć autobusami. Sprawdzać połączenia, nakładanie się kursów itp w terenie a nie na papierze. W porównaniu z innymi miastami to co się w Bydgoszczy dzieje to cofanie się do XIX wieku.

Bartosz
Bartosz
1 rok temu

Porąbało tych ludzi. Jak dojechać w weekend z Chodkiewicza do Wilczaka? Oni myślą tylko o tych co mają auta i w weekendy tak jak w ZDMiKP nikt nie pracuje. Jest to ciągle tak samo jak zielona fala przygotowana by w mieście jeździć min 70.