Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 2 • L 1
9C
Pon
9C
Wt
10C
Sr
7C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesCo dalej z restauracją Sphinx przy ulicy Magdzińskiego? Prawdopodobne przenosiny
01.04.2017 | 00:38

Co dalej z restauracją Sphinx przy ulicy Magdzińskiego? Prawdopodobne przenosiny

Dokąd miałaby przeprowadzić się restauracja znanej sieci? Tropy prowadzą niedaleko.

Na zdjęciu: Restauracja Sphinx przy ulicy Magdzińskiego (po lewej).

Fot. Pit1233 / Wikipedia

Jedna z dwóch bydgoskich restauracji sieci Sphinx, znajdująca się przy ulicy Magdzińskiego, ma wkrótce zmienić swoją lokalizację – ustaliła MetropoliaBydgoska.PL. Przeprowadzka nie nastąpi jednak daleko…

CZYTAJ TAKŻE: Kreolska kuchnia zawitała do Bydgoszczy. Zobaczcie, co serwują w Luizjanie na ulicy Długiej

Jak wynika z informacji, do których dotarliśmy, spółka Sfinks Polska SA, która odpowiada za ponad setkę lokali Sphinx w całym kraju, złożyła w połowie marca wniosek o pozwolenie na przebudowę i remont lokalu w budynku przy Starym Rynku 20. To kamienica w południowej pierzei głównego placu miasta, gdzie na parterze jeszcze niedawno funkcjonował oddział Alior Banku. We wniosku o zezwolenie wpisano, że inwestycja dotyczy faktycznie restauracji Sphinx.

A to z niemal stuprocentową pewnością oznacza, że restauracja przeniesie się w nowe miejsce z ulicy Magdzińskiego, gdzie funkcjonuje od lat. Niemal, bo przedstawiciele spółki bardzo oszczędnie wypowiadają się na temat przyszłości lokalu swojej flagowej sieci. – Rzeczywiście planujemy prace modernizacyjne w lokalu przy Starym Rynku 20 w Bydgoszczy. Po ich zakończeniu oficjalnie poinformujemy o szczegółach – mówi lakonicznie Małgorzata Włodarczyk-Fijka, dyrektor marketingu Sfinks Polska SA. Wniosek spółki jest obecnie rozpatrywany przez Wydział Administracji Budowlanej bydgoskiego ratusza. Nie wiadomo więc na razie, kiedy mogłyby rozpocząć się prace, ani – ile potrwają.

To nie pierwszy przypadek, gdy zawiązała się dyskusja na temat przyszłości restauracji Sphinx w centrum miasta. Wkrótce po otwarciu lokalu w centrum handlowym Zielone Arkady również spekulowano o zamknięciu tego znajdującego się vis a vis hali targowej na Podwalu. Ostatecznie jednak sieć te plotki zdementowała.

Sfinks Polska SA ma w swoim portfolio restauracje działające pod dwoma innymi szyldami. Jedna z nich – Chłopskie Jadło – jest obecna na bydgoskim rynku od końca ubiegłego roku [CZYTAJ WIĘCEJ].


Powiązane treści