Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Co robić we wakacje? Planowane wydarzenia na lato 2022

Dodano: 07.07.2022 | 10:33

Na zdjęciu: Zaplanowano wiele atrakcji na wakacje 2022.

Fot. Szymon Fiałkowski

Miasto zaplanowało na wakacje wiele atrakcji kulturalnych i sportowych. Przedstawiamy nadchodzące wydarzenia w Bydgoszczy.

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, znajdujące się przy ul. Gdańska 4, organizuje we wszystkie lipcowe weekendy warsztaty związane ze sztuką, rzemiosłem i działalnością muzeum. Są one przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 15 lat wraz z opiekunami. Żeby wziąć udział w warsztatach należy kupić bilet w cenie 5 zł. Na zajęcia w tygodniu należy się wcześniej zapisać, natomiast te w weekendy tego nie wymagają. Oprócz tego 23 lipca o godz. 12:00 w tym samym muzeum odbędą się warsztaty rzeźbiarskie dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat wraz z opiekunami. Cena biletu wynosi 5 zł i na to wydarzenie nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

W lipcu i sierpniu weekendy na Starym Rynku będzie umilać muzyka i pokazy klauna. Większość będzie związana z muzyką, a klaun pojawi się 16 i 17 lipca o godz. 17:00 oraz 9 i 30 lipca i 28 sierpnia o godz. 13:00. Natomiast muzykę na otwarte przestrzeni będą grać studenci i absolwenci Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Wydziału Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Przez całe wakacje w Młynach Rothera odbywać się będą pikniki, animacje i warsztaty pod hasłem “Miejskie Lato”. Wstęp na większość wydarzeń będzie wolny. Szczegółowy kalendarz wydarzeń jest dostępny pod adresem: https://mlynyrothera.pl/kalendarz/.

Pod Europejskim Centrum Pieniądza przy ul. Mennica 4 we wszystkie wtorki i czwartki sierpnia będą wystawione leżaki tworzące Strefę Wolnego Czasu. Będą one dostępne w godz. od 10:30 do 16:30. Tuż obok w Galerii Sztuki Nowoczesnej, przy ul. Mennica 8, 21 sierpnia o godz. 12:00 odbędzie się impreza plenerowa, podczas której uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób pozyskuje się papier i jakie są techniki jego barwienia. Będzie można wykonać wzory na własnoręcznie wykonanym papierze. Warsztaty są przeznaczone dla wszystkich od 4 roku życia, a dla najmłodszych do dekorowania przygotowano papier bąbelkowy. Bilet na wydarzenie kosztuje 5 zł.

Filharmonia Pomorska organizuje koncert plenerowy jako preludium 60. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego, który rozpocznie się w połowie września. Koncert odbędzie się na placu im. Krzysztofa Pendereckiego 19 sierpnia 2022 roku o godz. 20:30. Podczas jego trwania będzie można pod letnim gwieździstym niebem posłuchać utworów z filmów o tematyce kosmicznej.

We wszystkie środy lipca i sierpnia w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece przy Starym Rynku w godz. od 10:00 do 13:00 odbędą się darmowe zabawy i warsztaty “Letnia Akademia Recyklingu” dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat. Zaplanowano zabawy takie jak wyjście z pokoju zagadek czy podchody oraz warsztaty kartograficzne. Odbędzie się również konkurs z nagrodami. Akademia posiada ograniczoną liczbę miejsc i obowiązują wcześniejsze zapisy na adres mailowy biblioteka@wimbp.bydgoszcz.pl lub pod numerami telefonu 512 806 564 / 52 33 99 248. Wojewódzka i Miejska Biblioteka przez cały lipiec i sierpień organizować będzie przedpołudniowe seanse i różnorodne zajęcia dla dzieci.

W każdą środę lipca o godz. 20:00 na parkingu pod Miejskim Centrum Kultury przy ul. Karola Marcinkowskiego 12-14 odbywać się będą komediowe spektakle w wykonaniu Letniej Sceny Impro. Żaden ze spektakli nigdzie wcześniej się nie odbył i nigdy się już nie powtórzy, co nadaje wyjątkowości każdemu z nich.

Uczniowie bydgoskich szkół mogą korzystać za darmo z basenów przyszkolnych przez całe wakacje. Są one dostępne od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 14:00. Darmowy wstęp uczniowie mają również na basen w Pałacu Młodzieży, który jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00 i w weekendy od 8:00 do 15:00. Przez całe wakacje otwarte będą również orliki w godz. 10:00-21:00. Godziny mogą się nieznacznie różnić w zależności od obiektu. Dzieci w wieku do 12 lat mogą również bezpłatnie uczestniczyć w treningach piłki nożnej w Akademii Piłkarskiej Chemika. Opiekunowie muszą jedynie wypełnić formularz uczestnictwa, który otrzymają podczas pierwszych zajęć.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bago
bago
11 miesięcy temu

Polecam pensjonat w Karpaczu – https://www.lesnydwor.karpacz.pl/lesny-dwor/o-nas Powinno być genialnie. Sami oceńcie, czy to Wasze klimaty, ale zakładam, że zdecydowanie tak. Tak po prostu jest co robić.