[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Co słychać w klubach IV ligi? W dwóch doszło do zmian szkoleniowców

Dodano: 22.07.2021 | 13:07

Na zdjęciu: Piłkarze Lecha Rypin mają nowego szkoleniowca.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Na niespełna dwa tygodnie przed rozpoczęciem nowego sezonu piłkarskiego IV ligi, sprawdzamy, co słychać w klubach tego szczebla rozgrywkowego. 

Już doszło do kilku zmian trenerów. Wcześniej informowaliśmy, że w Budowlanym KS Bydgoszcz Zbigniewa Sieradzkiego zastąpił Dariusz Porbes (wcześniej pracował m.in. w Polonii Bydgoszcz, a ostatnio prowadził Piasta Kołodziejewo). Do innych roszad trenerskich doszło zaś w Rypinie i Brodnicy.

Nowym trenerem Lecha został Sławomir Suchomski. To doskonale znany kibicom rypińskiego klubu szkoleniowiec, bowiem w przeszłości prowadził już tę drużynę, a było to w sezonie 2011/2012, kiedy Lech wywalczył awans do II ligi. Klub ogłosił także, że asystentem Suchomskiego będzie pomocnik Szymon Moszczyński, który prowadził drużynę w końcówce poprzedniego sezonu ligowego. W drużynie doszło także do sporych zmian kadrowych. Z klubem pożegnali się: Juliusz Nowak (leczy kontuzję), Daniel Osiecki (powrócił z wypożyczenia do Olimpii Grudziądz), Marcel Niedbała (także wraca z wypożyczenia do Unii Wąbrzeźno), Krystian Sroka (powrót do USA), Błażej Radomski (wraca do Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie) oraz Piotr Orędowski i Adrian Kowalski (obaj szukają nowych klubów). Za Lechem już dwa sparingi i oba wygrane. Rypiński zespół pokonał w nich ligowych rywali: Wdę Świecie (4:2) i Włocłavię Włocławek (3:2), a w najbliższą sobotę (24.07) zagra na własnym boisku trzeci mecz kontrolny, tym razem z GKS-em Wikielec.

Do zmiany trenerskiej doszło także w innym klubie IV ligi – Sparcie Brodnica. Damiana Łukasika zastąpił Tomasz Paczkowski. Jak informuje brodnicki klub, Łukasik nadal będzie pracował w Sparcie, tyle tylko, że teraz będzie odpowiadał za pracę z grupami młodzieżowymi. Za Spartą także dwa mecze kontrolne: przegrany 1:3 z Jeziorakiem Iława i wygrany 5:0 z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie.

Po pierwszych meczach kontrolnych jest także Chemik Moderator. Bydgoski zespół przegrał w pierwszym sparingu z III-ligowym Sokołem Kleczew 2:3, a wczoraj pokonał 6:0 Mustanga Ostaszewo. Zespół Wiktora Osińskiego w sobotę (24.07) zagra z ligowym rywalem Startem Pruszcz, a tuż przed ligą zmierzy się jeszcze podczas zgrupowania w Szczecinku z miejscowym MKP (31.07).

Zerkamy jeszcze do beniaminka IV ligi z Solca Kujawskiego. Unia zremisowała ze swoją imienniczką z Janikowa 2:2, a wczoraj przegrała w sparingu ze Startem Pruszcz 1:4, jednocześnie ogłosiła pozyskanie dwóch nowych zawodników. Do zespołu trenera Jakuba Grzelczaka dołączyli japoński pomocnik Masato Hayashi (ostatnio m.in. związany z Mustangiem Ostaszewo czy Pomorzaninem Toruń) oraz Mikołaj Góralski, który wcześniej grał we wspomnianym Pomorzaninie oraz toruńskiej Elanie.

Nowy sezon IV ligi rozpocznie się w weekend 7/8 sierpnia.

Co słychać w klubach IV ligi? W dwóch doszło do zmian szkoleniowców
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments