36% wilgotność
Wiatr: 6km/h ENE
H 18 • L 15
24C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZawisza rozbił rywala 8:0! Zobacz skrót meczu! [WIDEO]
07.05.2022 | 15:45

Zawisza rozbił rywala 8:0! Zobacz skrót meczu! [WIDEO]

Na zdjęciu: Robert Tunkiewicz zdobył w sobotę trzy bramki.

W sobotnim meczu III ligi piłkarze Zawiszy rozbili na wyjeździe Polonię Środa Wielkopolska. Niebiesko-czarni wygrali aż 8:0!

Skład gospodarzy złożony był w znacznej mierze z młodzieżowców, w tym juniorów z roczników 2003 oraz 2004, a nawet 2005. Zawisza bezwzględnie wykorzystał brak doświadczenia w szeregach rywali i już do przerwy prowadził 3:0. Po zmianie stron dołożył jeszcze pięć goli, odnosząc efektowną wygraną 8:0. Hat-tricka zdobył Robert Tunkiewicz, dwie bramki dołożyli Kamil Żylski i Piotr Okuniewicz, a jedno trafienie było dziełem Korneliusza Sochania.

Korzystając z wysokiego prowadzenia trener Piotr Kołc w 69. minucie wpuścił na boisko dwóch debiutantów – Olgierda Bondarę i Fabiana Trynkiewicza.

Po tym zwycięstwie Zawisza zajmuje 8. miejsce w tabeli. Za tydzień zagra z KP Starogard Gdański. Mecz w piątek o godz. 19:00.