Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

IV liga 2022/2023: Cuiavia Inowrocław

Dodano: 05.08.2022 | 12:13

Na zdjęciu: Cuiavia w tym sezonie będzie zdecydowanie mocniejsze niż w poprzednich rozgrywkach.

Fot. Szymon Fiałkowski

Za Cuiavią Inowrocław bardzo trudny rok, ale klub wychodzi na prostą. Tym razem na pewno nie będzie powtórki z minionego roku.

Cuiavii Inowrocław w IV lidze 2021/2022 miało nie być. Biało-zieloni spadli do klasy okręgowej, ale wycofanie Legii Chełmży pozwoliło im w ostatniej chwili zachować ligowy byt. Jesienią trenera Daniela Osińskiego zastąpił Piotr Gruszka. W rundzie wiosennej Cuiavia nie miała może dużej przewagi nad strefą spadkową, ale jakoś trudno było sobie wyobrazić, że to akurat inowrocławianie spadną z ligi.

W tym sezonie powinno być zdecydowanie lepiej. Cuiavia była jednym z najaktywniejszych klubów na rynku transferowym i zdecydowanie się wzmocniła. Damian Pawelski to jeden z najlepszych bramkarzy w lidze. Ariel Jastrzembski, Mateusz Wiśniewski i Bartłomiej Kruszewski powinni z obrony inowrocławian uczynić jedną z najmocniejszej linii defensywnych w lidze, Mateusz Kurtysiak wzmocni ofensywę, a Dawid Janicki gwarantuje dwucyfrową liczbę bramek.  – Celem minimum jest środek tabeli. Chcemy spokojnie grać i uniknąć takiej walki o utrzymanie jak w poprzednim sezonie – mówi trener Gruszka. Z takim składem nikt jednak nie będzie zdziwiony, gdy inowrocławianie będą plasować się w czołówce.


ZOBACZ: SKŁADY WSZYSTKICH DRUŻYN IV LIGI


Cuiavia działa też na innych polach. Do sztabu szkoleniowego dołączył trener bramkarzy Adam Kopaczewski, z którym Gruszka przez kilka lat współpracował w Chemiku. Inowrocławianie rozwijają też akademię i dział skautingu, którego koordynatorem został Michał Zawada. – Chcemy, żeby klub się rozwijał i budujemy to małymi krokami – wyjaśnia Gruszka.

IV liga 2022/2023: Cuiavia InowrocławCuiavia Inowrocław

Bramkarze: Michał Piernik, Tomasz Wachowiak, Damian Pawelski
Obrońcy:  Carlos Eduardo, Ariel Jastrzembski, Bartłomiej Kruszewski, Kacper Maciejewski, Hubert Majtczak, Mateusz Wiśniewski
Pomocnicy: Dawid Deresiewicz, Dawid Jastrzębski, Oliwier Karaszewski, Patryk Kozłowski, Dominik Kulak, Mateusz Kurtysiak, Wiktor Majchrzak, Jakub Nowakowski,
Napastnicy: Mateusz Brzóstowski, Dawid Janicki

Trener: Piotr Gruszka (od września 2021)

Przybyli: Ariel Jastrzembski (Zawisza Bydgoszcz), Mateusz Wiśniewski (Sportis Łochowo), Bartłomiej Kruszewski (Pogoń Mogilno), Mateusz Kurtysiak (Gopło Kruszwica), Dawid Janicki (Zamek Gołańcz), Damian Pawelski (BKS Bydgoszcz)

Ubyli: Eryk Marszał (Unia Janikowo), Błażej Wyrkowski (Mikrus Szadłowice), Mikołaj Błaszczyk (Noteć Łabiszyn), Gabriel Estigarribia (Lechia Zielona Góra), Dawid Pieszak, Radosław Sulecki, Bartosz Burzyński, Jakub Gralewski, Artem Festov, Paweł Borkowski, Tomasz Detmer,

Ostatnich pięć sezonów
2016/2017 – 10. miejsce (IV liga)
2017/2018 – 5. miejsce (IV liga)
2019/2020 – 14. miejsce (IV liga)
2020/2021 – 17. miejsce (IV liga)
2021/2022 – 13. miejsce (IV liga)

Rejestracja zawodników w klubach z lig regionalnych najczęściej trwa do ostatnich chwil. W związku z tym składy i listy transferów będą aktualizowane również w najbliższych dniach.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments