Bydgoszcz
8C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 9 • L 7
15C
Nd
15C
Pon
4C
Wt
8C
Sr
7C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportCWZS Zawisza reaguje na wyrok sądu. W piątek nadzwyczajne posiedzenie zarządu
11.07.2018 | 13:35

CWZS Zawisza reaguje na wyrok sądu. W piątek nadzwyczajne posiedzenie zarządu

Na zdjęciu: SP Zawisza chce wrócić na stadion przy ul. Gdańskiej.

Fot. archiwum

CWZS Zawisza Bydgoszcz zwołał nadzwyczajne posiedzenie zarządu.  Jest to efekt ubiegłotygodniowej decyzji gdańskiego sądu apelacyjnego, który stwierdził, że Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza nie mogło zostać wykluczone ze struktur związku.

Posiedzenie odbędzie się w najbliższy piątek. Jak informuje CWZS, zaproszeni w roli gości zostali członkowie Stowarzyszenie Piłkarskiego. Jednocześnie związek wystąpił do sądu o pisemne uzasadnienie czwartkowego wyroku i od otrzymanych dokumentów warunkuje następnie działania. Na razie przedstawiciele CWZS nie zamierzają przedstawiać oficjalnego stanowiska. Zapowiedzieli, że dopiero 18 lipca zorganizują konferencję prasowej, a do tego czasu nie będą  komentować sprawy.

Stowarzyszenie Piłkarskie nie zamierza zwlekać z powrotem na Gdańską. W poniedziałek wysłało pismo do prezesa CWZS Waldemara Keistera, w którym określiło swoje potrzeby związane z powrotem na Gdańską, a także zapowiedziało organizację sesji zdjęciowej i prezentacji na stadionie. Podobny list został skierowany też do prezydenta Rafała Bruskiego. Sternik miasta w ostatnich dniach nie zabierał głosu ws. wyroku sądu. Odpowiedział za to na dotyczącą Zawiszy interpelację radnego Jarosława Wenderlicha (PiS). Stwierdził, że nadal nie otrzymał odpowiedzi radnych, których pytał o wskazanie działań umożliwiających powrót stowarzyszenia na obiekty przy ul. Gdańskiej. W załączonym piśmie do działaczy SP ustosunkował się też do przedstawionej przez nich polisy ubezpieczeniowej: „Nie wynika z niej wprost odpowiedzialność za zachowania kiboli. Takie kwestie szczegółowe są do wyjaśnienia z zarządcą stadionu, gdzie rozgrywane są mecze, a nie z prezydentem miasta.  Sama konieczność deklarowania tego typu rozwiązań powinna już dać Panom do myślenia” – napisał Bruski.


Powiązane treści