Bydgoszcz
3C
Mżawka
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 3 • L 3
4C
Pt
8C
Sob
10C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSP Zawisza nie zwleka. Już poinformował o swoich potrzebach i sesji zdjęciowej na Gdańskiej
09.07.2018 | 13:34

SP Zawisza nie zwleka. Już poinformował o swoich potrzebach i sesji zdjęciowej na Gdańskiej

Na zdjęciu: Kibice Zawiszy liczą, że wkrótce wrócą na Gdańską.

Fot. Aleksander Ryska

SP Zawisza nie zwleka z powrotem na stadion przy ul. Gdańskiej. Działacze stowarzyszenia wysłali list do zarządzającego obiektami CWZS-u, w którym określili swoje potrzeby, a także zapowiedzieli organizację sesji zdjęciowej.

Pismo wysłane w poniedziałek do prezesa Waldemara Keistera to efekt czwartkowej decyzji gdańskiego sądu, który stwierdził, że Stowarzyszenie Piłkarskie zostało w 2015 roku niesłusznie wykluczone ze struktur CWZS, a co za tym idzie – ma prawo korzystać z obiektów przy ul. Gdańskiej. Wyrok jest prawomocny i może stanowić przełom w rozmowach stowarzyszenia z władzami miasta i związku, gdyż wcześniejsze wnioski SP o udostępnianie obiektów były odrzucane.

W poniedziałkowym liście stowarzyszenie przedstawiło swoje potrzeby, występując już jako członek zwyczajny CWZS-u.  W  ramach treningów potrzebuje boisk przez 20 godzin tygodniowo dla grup młodzieżowych i 7,5 godz. dla zespołu seniorów. Do tego dochodzą jeszcze mecze rozgrywek ligowych i pucharowych, a także pomieszczenia socjalne i biurowe. – Ponadto informujemy, że do 10 sierpnia 2018 roku planujemy przeprowadzenie sesji zdjęciowej oraz prezentacji naszych drużyn na płycie głównej stadionu Zawiszy – czytamy w piśmie.

Zawisza planuje rozpocząć przygotowania do rozgrywek w drugiej połowie lipca, więc dał związkowi tylko dwa dni na zorganizowanie spotkania w tej sprawie. Rozgrywki klasy okręgowej, w której w tym sezonie wystąpią niebiesko-czarni, rozpoczną się 11/12 sierpnia. Tydzień wcześniej odbędą się mecze I rundy Okręgowego Pucharu Polski.


Powiązane treści