Bydgoszcz
20C
Słonecznie
53% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H 20 • L 19
15C
Wt
14C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
17C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaCzerwcowe zmiany w komunikacji: nowa trasa linii 58 i więcej kursów do Myślęcinka
31.05.2021 | 09:39

Czerwcowe zmiany w komunikacji: nowa trasa linii 58 i więcej kursów do Myślęcinka

Na zdjęciu: Od czwartku, 3 czerwca zwiększona zostanie liczba kursów linii nr 52 obsługujących Myślęcinek.

Fot. Szymon Fiałkowski

W czerwcu Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wprowadzi kilka zmian w funkcjonowaniu linii autobusowych. Najważniejsze z nich to zapowiadana zmiana trasy linii nr 58 i 34N i zwiększenie liczby kursów linii nr 52 do Myślęcinka.

Od soboty, 5 czerwca linie 58 i 34N, kursujące z placu Kościeleckich do Smukały, zmienią swoją trasę na odcinku przebiegającym przez Czyżkówko. Nowy przebieg uwzględnia utwardzoną w ostatnich miesiącach ulicę Siedlecką (ostatnie prace na niej zakończyły się kilkanaście dni temu) i ulicę Chmurną, na których uruchomione zostaną nowe przystanki. Pierwszy z nich – dla autobusów jadących w stronę Smukały – powstanie na ulicy Chmurnej przy skrzyżowaniu z ulicą Nad Torem. Kolejne – już na samej ulicy Siedleckiej – powstaną u zbiegu z ulicami: Chmielną, Łubinową oraz za budynkami zakładów wodociągowych. Z obsługi pasażerskiej wyłączone zostaną natomiast przystanki Nad Torem/Chmurna (kierunek Smukała) i Koronowska/Wodociągi (w obu kierunkach).

Od wtorku, 1 czerwca w dni powszednie zwiększy się częstotliwość kursów linii międzygminnej nr 99 Plac Kościeleckich – Nowa Wieś Wielka. – Liczba kursów będzie taka jak przed pandemią, czyli zostanie zwiększona z 12 do 18 – informuje ZDMiKP.

Od czwartku, 3 czerwca (Boże Ciało) do niedzieli, 26 września zwiększona zostanie liczba kursów linii nr 52 obsługujących Myślęcinek. Zarząd dróg przypomina, że w czwartkowe święto komunikacja zbiorowa funkcjonować będzie według niedzielnych rozkładów jazdy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści