[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Utrudnienia w ruchu pociągów. Część z nich z Bydgoszczy do Wielkopolski jutro nie wyjedzie

Dodano: 14.04.2022 | 22:24

Na zdjęciu: Jutro wystąpią utrudnienia w kursowaniu pociągów na trasie Bydgoszcz - Nakło nad Notecią - Piła.

Fot. Archiwum

Uwaga podróżni! W piątek (15 kwietnia) szykują się spore utrudnienia w kursowaniu pociągów. Tego dnia na tory nie wyjadą cztery pociągi pasażerskie na trasie BydgoszczNakło nad Notecią – Piła. 

To pociągi, które obsługiwane są przez POLREGIO. O tym, że nie wyjadą one na trasy, poinformowano w czwartkowy (13.04) wieczór w komunikacie. – Z przyczyn od nas niezależnych, na które samorząd województwa nie ma wpływu jutro (piątek, 15 kwietnia) na jednej z kolejowych tras wojewódzkich Bydgoszcz – Nakło – Piła nie wyjadą cztery pociągi pasażerskie – przekazuje rzecznik prasowa Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego Beata Krzemińska i dodaje, że informacja o tym wpłynęła do urzędu marszałkowskiego dzisiaj.

W dalszej części informacji, rzecznik prasowa urzędu marszałkowskiego dodaje: – Oznacza to wdrożenie zasady bezwzględnego wykonywania pracy przez pracowników wyłącznie zgodnie z harmonogramem pracy, niepodejmowanie pracy w nadgodzinach. Jest to duże zagrożenie – jeśli np. jakiś maszynista nie przyjdzie do pracy (urlop na żądanie, choroba), to nie będzie miał kto go zastąpić. I to właśnie jutrzejszy przypadek na trasie Bydgoszcz – Nakło – Piła.  Dodajmy też, że w miejsce pociągów uruchomione zostaną zastępcze połączenia autobusowe.

Powodem utrudnień jest trwający od stycznia br. spór związków zawodowych z zarządem PolRegio. 12 kwietnia związki zawodowe ogłosiły pogotowie strajkowe, a jak przekazuje rynek-kolejowy.pl, w miniony wtorek (12.04) odbyło się spotkanie mediacyjne zarządu spółki ze związkami zawodowymi w PolRegio i mediatora. Z informacji portalu wynika, że nie doszło do niego do możliwości zawarcia porozumienia płacowego i podpisano protokół rozbieżności. Związki ogłosiły pogotowie strajkowe i przygotowania do strajku generalnego.

Utrudnienia w ruchu pociągów. Część z nich z Bydgoszczy do Wielkopolski jutro nie wyjedzie
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hans
Hans
7 miesięcy temu

Niech Marszałek pociagi poprowadzi w takiej sytuacji… TLK „Gąsior”