[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Czy rozbudowa stadionu Polonii zyska poparcie bydgoszczan? O inwestycji opowiedzą Kanclerz i Sztybel

Dodano: 27.03.2021 | 09:46

Na zdjęciu: W ostatnich miesiącach przebudowano wschodnią trybunę stadionu Polonii. Od liczby głosów w trwających konsultacjach zależy, czy ratusz w najbliższych latach rozpocznie modernizację kolejnych sektorów obiektu przy ulicy Sportowej.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Rozbudowa stadionu Polonii Bydgoszcz to jedno z zadań, które znalazło się w ankiecie konsultacyjnej dotyczącej kolejności miejskich inwestycji. Do 21 maja bydgoszczanie mają dokonać wyboru i wskazać zadania, które miasto powinno zrealizować jako pierwsze. Plany dotyczące obiektu na Sportowej będą tematem wtorkowego spotkania online, w którym udział weźmie prezes Polonii Jerzy Kanclerz i zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel.

Konsultacje w sprawie kolejności najważniejszych inwestycji trwają od 22 marca do 21 maja. Jak uzasadniały władze miasta, ich ogłoszenie to efekt ograniczenia środków dla samorządów przez niekorzystne zmiany w prawie krajowym oraz wydatkami związanymi z sytuacją epidemiczną. Plebiscyt inwestycyjny ma wyłonić zadania, które w pierwszej kolejności będą realizowane przez ratusz. Swoją opinie mieszkańcy mogą wyrazić za pomocą karty konsultacyjnej dostępnej na stronie bydgoszcz.pl/wybieramy. Każdy bydgoszczanin może oddać trzy głosy.


CZYTAJ WIĘCEJ: Bydgoszczanie wybierają kolejność miejskich inwestycji


Wśród 15 zadań, które znalazły się w ankiecie jest rozbudowa stadionu Polonii Bydgoszcz. Obiekt przy ulicy Sportowej w ostatnich miesiącach zyskał nową trybunę (Sektor B). – Obecnie trwa projektowanie nowej trybuny na pierwszym łuku stadionu. Ma on pomieścić 4,5 tysiąca kibiców. Dokumentacja ma być gotowa pod koniec roku. Tak samo jak w przypadku pierwszego etapu przebudowy stadionu, czyli sektora B, nowo zaprojektowane trybuny będą przybliżone do toru – wskazuje ratusz. Jeżeli przebudowa zyskałaby uznanie mieszkańców i zdobyła sporo głosów w konsultacjach, prezydent Rafał Bruski podejmie działania w celu sfinansowania zadania i przystąpienia do prac budowlanych, a także kontynuacji przebudowy trybun i dostosowania całego obiektu do najnowszych standardów.

By przybliżyć mieszkańcom plany dotyczące rozbudowy domu bydgoskich żużlowców, we wtorek, 30 marca o godz. 16:30 na facebooku Bydgoszcz.pl odbędzie się spotkanie online poświęcone stadionowi. Wezmą w nim udział prezes Polonii Jerzy Kanclerz oraz zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel. Drugim tematem spotkania będzie kolejna propozycja w ankiecie konsultacyjnej, czyli rozwój funkcji rekreacyjnych w Myślęcinku. Pod tym punktem kryje się odbudowa kolejki wąskotorowej oraz budowa biegunarium: nowej części zoo dla zwierząt ze strefy polarnej. Podczas wtorkowej transmisji przedstawiciele LPKiW Myślęcinek przedstawią szczegóły tych dwóch inwestycji i ich stopień zaawansowania.

Seria spotkań online dla mieszkańców na Facebooku Bydgoszcz.pl jest jednym z elementów trwających konsultacji. – Do dyskusji o każdej inwestycji zapraszamy ekspertów i przedstawicieli strony społecznej – wyjaśniają urzędnicy. Czekają oni też na pytania od mieszkańców. Można je przesyłać pod adresem: konsultacje@um.bydgoszcz.pl.

Czy rozbudowa stadionu Polonii zyska poparcie bydgoszczan? O inwestycji opowiedzą Kanclerz i Sztybel
3 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments