Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 11 • L 10
12C
Nd
15C
Pon
16C
Wt
18C
Sr
18C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaOsielskoSportDęby Osielsko z nowym stadionem w innym miejscu? Gmina ma plan na teren przy Centralnej
23.11.2019 | 11:21

Dęby Osielsko z nowym stadionem w innym miejscu? Gmina ma plan na teren przy Centralnej

Na zdjęciu: Czy boisko Dębów przy Centralnej zmieni się w miejsce, będące prawdziwym centrum i symbolem gminy Osielsko?

Fot. Stanisław Gazda

Czy po latach obecności na ulicy Centralnej baseballiści Dębów Osielsko przeniosą się na nowy obiekt? Wójt gminy Wojciech Sypniewski zapowiada, że w przyszłym roku rozpocznie się tworzenie koncepcji dla budowy stadionu przy ulicy Jeziorańskiej. Według Sypniewskiego, docelowo dotychczasowy teren boiska baseballowego ma stać się miejscem rekreacji.

W tym roku klub Dęby Osielsko obchodzi 25-lecie istnienia. Przez ten czas stał się jednym z symboli gminy i zanotował wiele sukcesów – w 2004 roku zdobył mistrzostwo Polski, a w tym roku został srebrnym medalistą. Przez ćwierć wieku wychował rzeszę zawodników i dorobił się licznego grona sympatyków. Środowiska związane z Dębami mogą ucieszyć więc zapowiedzi wójta gminy Osielsko Wojciecha Sypniewskiego, który na środowym zebraniu wiejskim w Osielsku zapowiedział budowę nowego obiektu sportowego przy ulicy Jeziorańskiej, na gruntach pozyskanych od prywatnych właścicieli.

– Chcielibyśmy zrobić koncepcję na zagospodarowanie obecnego stadionu baseballowego. Uważam, ze obiekt sportowy przy Jeziorańskiej powinien mieć nie tylko stadion do baseballa, ale też korty tenisowe, bieżnie, zaplecze – być może łącznie z hotelem

– zakomunikował wójt. Ale pojawia się pytanie – co z dotychczasowym obiektem przy Centralnej? W projekcie budżetu znalazły się środki zarówno na stworzenie koncepcji terenu sportowo-rekreacyjnego po zachodniej stronie miejscowości, jak i koncepcję placu centralnego w Osielsku. – W ramach zadania planuje się wykonanie koncepcji zagospodarowania placu centralnego w Osielsku, w miejscu obecnego boiska baseballowego – czytamy w objaśnieniu do projektu budżetu. Na ten cel gmina chce przeznaczyć środki z puli 319 tysięcy złotych. Rządzący Osielskiem zapewniał jednak, że priorytetem jest jednak realizacja nowego stadionu.

Dopóki nie wybudujemy – przynajmniej częściowo – obiektu za „Młynem”, to nie ma mowy o likwidacji obecnego stadionu. On się wpisał w nasz krajobraz. Bardzo dużo ludzi jest zainteresowanych tym sportem – uspokajał Sypniewski, pokazując inne zapisy projektu uchwały budżetowej. W nich uwzględniono bowiem środki na opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie piłkochwytów na boisku od strony ulicy Modrakowej, a także modernizację i rozbudowę monitoringu w rejonie obiektu.

Wójt przyznaje jednak, że obecny teren boiska Dębów to miejsce na centrum wsi, a nawet gminy. – Chciałbym, by powstał tam obiekt charakterystyczny dla całej gminy – kreślił wizję wójt. Później dodał, że przykładem do inspiracji może być będący na ukończeniu teren rekreacyjny przy ulicy Mickiewicza w Niemczu. – Chciałbym choć rozpocząć projekt przebudowy centrum Osielska. Nie w takiej formie jak w Niemczu, ale to jest jeden z przykładów, jak to można zrobić – mówił.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments