Bydgoszcz
6C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h NNW
H 8 • L 5
15C
Sr
5C
Czw
7C
Pt
7C
Sob
9C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPorady i ciekawostkiDierre zablokowany zamek
13.07.2020 | 12:46

Dierre zablokowany zamek

Na zdjęciu: W przypadku, kiedy Twój mechanizm zacznie płatać figle, nie denerwuj się jednak zbytnio – istnieją w końcu całkiem proste rozwiązania, które mogą nam zapewnić wprawieni fachowcy z Pogotowia ślusarskiego.

Fot. materiał partnera

Zablokowany zamek Dierre to nic przyjemnego, zresztą jak każdy problem z zamkiem, który czasem napotykamy na swojej drodze. W przypadku, kiedy Twój mechanizm zacznie płatać figle, nie denerwuj się jednak zbytnio – istnieją w końcu całkiem proste rozwiązania, które mogą nam zapewnić wprawieni fachowcy z Pogotowia ślusarskiego. Profesjonalni ślusarze wiedzą, jak odblokować zamek do drzwi Dierre oraz jak przeprowadzić naprawę zamka, aby taka sytuacja się nie powtarzała.

Co zrobić z zablokowanym zamkiem?

Koszmarem właściciela mieszkania lub biura jest zablokowany zamek. Takich sytuacji nigdy się nie spodziewamy, ale możemy być pewni, że zawsze będziemy zdenerwowani i nie będziemy wiedzieli, co robić. Wielu użytkowników i ślusarzy zwraca uwagę, że pewne modele drzwi Dierre posiadają tylko jeden zamek. Wydaje się, że jest to wygodne rozwiązanie, ale to oznacza zwiększoną eksploatację i być może częstsze wizyty profesjonalnych ślusarzy. Jeśli więc wystąpiła awaria zamka, to na pewno sami nie powinniśmy manipulować przy mechanizmie. W takich momentach zamawiamy usługi ślusarskie z Pogotowia zamkowego.

Szybkie awaryjne otwieranie drzwi

Wg statystyk serwis zamawiany do awaryjnego otwierania mieszkań jest stosunkowo częściej poszukiwany w przypadku, gdy w drzwiach jest zamontowany właśnie jeden zamek. Przy kupowaniu takich drzwi często nie będziemy zwracali uwagi na tak szczegółowe względy praktyczne. Niestety dopiero później możemy się boleśnie przekonać o tym, że jednak może warto mieć w drzwiach zamontowane dodatkowe zabezpieczenie. Warto wybrać również zamki do drzwi Dierre, bo jest to mechanizm znacznie wygodniejszy. Od strony zewnętrznej mechanizm jest obsługiwany z wykorzystaniem klucza. Wewnątrz jednak mamy tylko pokrętło.

Metoda ślusarzy – pokrętło w zamku do drzwi minimalizuje zużycie

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że częste wkładanie klucza, wyjmowanie i przekręcanie go będzie przyspieszało eksploatację zamków do drzwi. Gdy mamy pokrętło, to procentowo zużycie będzie znacznie spadało. Potwierdzają to zresztą relacje dobrych ślusarzy i samych klientów. Podczas stosowania takich wkładek do zamków sytuacje z zablokowanym kluczem w zamku występują niezwykle rzadko. Oczywiście wciąż musimy brać pod uwagę losowe zdarzenia i zawsze mieć przy sobie kontakt do https://www.pogotowie-zamkowe-poznan-24h.pl/. Na tych fachowców na szczęście można liczyć 7 dni w tygodniu. Poza tym zawsze mają przy sobie kilka egzemplarzy zamków do drzwi Dierre, które na miejscu mogą być dobrane i poprawnie zamontowane.


Podobne wpisy

Powiązane treści