Bydgoszcz
1C
79% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 2 • L 0
4C
Pon
6C
Wt
2C
Sr
4C
Czw
5C
Pt
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIDla poszkodowanych przez nawałnicę: Pomoc nadejdzie z Bydgoszczy?
Nawałnica
16.08.2017 | 16:57

Dla poszkodowanych przez nawałnicę: Pomoc nadejdzie z Bydgoszczy?

Pomożemy?

Na zdjęciu: Powalone przez wichurę drzewo.

Fot. Nadesłane.

Bydgoszcz chce pomóc poszkodowanym w ostatniej nawałnicy, która w naszym regionie dokonała ogromnych zniszczeń. Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomiło całodobową infolinię, dzięki której można zgłosić chęć pomocy potrzebującym.

Wszystkie firmy, przedsiębiorstwa, instytucje oraz wszyscy bydgoszczanie, którzy chcieliby pomóc mieszkańcom gmin z terenu Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz,poszkodowanym w nawałnicy, mogą zgłaszać propozycje swojego wsparcia do Bydgoskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

W szczególności potrzebne są materiały budowlane, elementy pokryć dachowych, maszyny i sprzęt do wykonywania robót, sprzęt transportowy, a także wsparcie ze strony osób z uprawnieniami budowlanymi oraz firm projektowych.

Każda oferta pomocy, nawet najbardziej podstawowa, odnotowana zostanie w specjalnej bazie danych, a następnie przekazana do odpowiednich jednostek koordynujących akcję pomocową na terenie poszkodowanych gmin.

Propozycje wsparcia (i jego zakres) można przekazywać do Bydgoskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego – całodobowy nr telefonu: 52 5859888 lub drogą elektroniczną na adres: bczk@um.bydgoszcz.pl.


Powiązane treści