Bydgoszcz
0C
Słonecznie
79% wilgotność
Wiatr: 1km/h W
H 2 • L -1
11C
Pon
10C
Wt
9C
Sr
12C
Czw
13C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPorady i ciekawostkiDlaczego warto zamieszkać w Bydgoszczy?
05.10.2021 | 11:39

Dlaczego warto zamieszkać w Bydgoszczy?

Na zdjęciu: Bydgoszcz to miasto polecane miłośnikom różnorodnego i ciekawego designu.

Fot. nadesłane

Szukasz swojego „miejsca do życia”? Nie odpowiadają Ci zarówno największe metropolie, jak i wsie czy małe miasteczka? Sprawdź, jak żyje się w Bydgoszczy.

Bydgoszcz to jedno z większych i ciekawszych miast na północnej mapie Polski. Ma wiele zalet, które sprawiają, że warto zastanowić się nad zamieszkaniem w tym mieście. W tym artykule podpowiadamy, jakie korzyści niesie zamieszkanie w Bydgoszczy.

Ciekawa architektura

Bydgoszcz to miasto polecane miłośnikom różnorodnego i ciekawego designu. To tutaj znajduje się Przystań Bydgoszcz projektu APA Rokiccy, która otrzymała kilka lat temu tytuł Bryły Roku. W miejscowości tej dużą wagę przykłada się do rewitalizacji architektury i jej zagospodarowania. Wiele budynków w Bydgoszczy łączy w sobie minimalizm, nowoczesność i oszczędność formy. Jednocześnie w centrum znajdziesz urokliwe XIX-wieczne kamienice, umiejscowione wzdłuż rzeki Młynówki. Budynki niemal wyrastające z wody budzą skojarzenie z włoską Wenecją, jednakże sama forma architektoniczna przypomina raczej Amsterdam. Zaletą miasta jest tramwaj wodny, który pozwala na zwiedzanie Bydgoszczy z poziomu rzeki.

Największy miejski park w Polsce

Atutem Bydgoszczy jest też Myślęcinek, czyli największy park miejski w kraju. Zielony obszar liczy aż 830 hektarów powierzchni i obejmuje zarówno park, jak i zbiorniki wodne. To idealne miejsce na spokojny odpoczynek. Wiele atrakcji znajdą tu również osoby lubiące aktywny relaks. Na terenie parku znajduje się bowiem ścianka wspinaczkowa, wakepark, klub golfowy i skatepark. W Myślęcinku znajdziesz też ogród zoologiczny i botaniczny oraz park rozrywki.

Rozrywki kulturalne

Bydgoszcz stanowi jeden z większych ośrodków kulturalnych w północnej części kraju. Szczególnie usatysfakcjonowani będą miłośnicy muzyki. Każdego roku odbywa się Bydgoski Festiwal Operowy, Musica Antiqua Europae Orientalis i Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Ignacego Jana Paderewskiego. W Bydgoszczy znajdziesz też interesujące muzea, m.in. Muzeum Mydła i Historii Brudu.

Rynek mieszkaniowy w Bydgoszczy

A jak wygląda rynek mieszkaniowy w tym mieście? Bydgoszcz zachęca do zamieszkania cenami znacznie mniejszymi niż w największych polskich miejscowościach. W drugim kwartale 2021 roku średni metr kwadratowy mieszkania w Bydgoszczy wynosił ok. 6 300 zł, czyli o kilka tysięcy złotych mniej niż w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku czy innych największych miastach. Średni koszt mieszkania wyniósł 325 500 zł. Osoby zainteresowane zakupem kawalerki musiały wydać ok. 200 000 zł, natomiast za lokum dwupokojowe trzeba było zapłacić 90 000 zł więcej. Mieszkanie z trzema pokojami to wydatek rzędu 344 000 zł. W Bydgoszczy rzecz jasna kupisz również znacznie większe mieszkania. Serwisy z ogłoszeniami, takie jak https://adresowo.pl/mieszkania/bydgoszcz/, oferują propozycje mieszkań cztero-, pięcio-, sześciopokojowych, a nawet z większą liczbą pomieszczeń.


Podobne wpisy

Powiązane treści