Bydgoszcz
14C
Słonecznie
56% wilgotność
Wiatr: 8km/h WNW
H 14 • L 12
10C
Sob
12C
Nd
15C
Pon
17C
Wt
20C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIDługi weekend na drogach Bydgoszczy i powiatu. Policjanci dokonali podsumowań
03.11.2021 | 12:12

Długi weekend na drogach Bydgoszczy i powiatu. Policjanci dokonali podsumowań

Na zdjęciu: Policjanci odnotowali w trakcie długiego świątecznego weekendu ponad sto kolizji na drogach w Bydgoszczy i powiecie bydgoskim.

Fot. Archiwum

Bydgoscy policjanci podsumowali tegoroczną akcję „Bezpieczny weekend – Znicz 2021”. – Nadal apelujemy o ostrożną i dostosowaną do warunków na drodze jazdę – mówią.

Akcja policjantów trwała przez pięć dni, tj. od 29 października do 2 listopada. – Przez ten cały czas bydgoscy policjanci byli obecni w rejonach cmentarzy i na drogach dojazdowych, dbając o bezpieczeństwo osób chcących odwiedzić groby najbliższych – mówi kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.


ZOBACZ TAKŻE: Policjanci kontrolowali zachowania kierowców na krajowej 25 w Buszkowie


Podczas akcji, policjanci byli wspierani także przez Straż Miejską i funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej. – W czasie kontroli, funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszają się kierowcy, sprawdzali ich trzeźwość, a także stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci – wyjaśnia Kowalska.

W trakcie tych pięciu dni, na drogach Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego nie doszło do żadnego śmiertelnego wypadku, ale za to policjanci odnotowali ponad sto kolizji. – Niestety nie obyło się bez nietrzeźwych kierujących, których zostało zatrzymanych dziesięciu – dodaje kom. Lidia Kowalska.

Policjanci cały czas apelują do kierowców o ostrożną i dostosowaną do warunków na drodze jazdę.

Długi weekend na drogach Bydgoszczy i powiatu. Policjanci dokonali podsumowań
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments