Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Do której zrobimy zakupy? Jak otwarte w Wigilię będą sklepy i placówki? [LISTA]

Dodano: 24.12.2022 | 06:30

Na zdjęciu: W Wigilię zakupy będziemy robić krócej.

Fot. Pixabay / zdjęcie ilustracyjne

To już ostatni moment na to, aby zrobić świąteczne zakupy. Do której w Wigilię (24 grudnia) otwarte będą markety?

Wigilia nie jest ustawowo dniem wolnym od pracy. Sklepy i galerie handlowe są 24 grudnia otwarte maksymalnie do godziny 14:00, ale decyzje w tej sprawie podejmują właściciele sklepów. W pierwszy i drugi dzień świąt placówki są zamknięte, chyba, że za ladą stanie właściciel.

SKLEPY SPOŻYWCZE

W Wigilię Świąt Bożego Narodzenia, markety i sklepy spożywcze czynne będą od godziny 6:00. Do 13:00 otwarte będą markety sieci: Biedronka, Lidl, Netto, Kaufland, Stokrotka, Carrefour, Auchan, Polo Market, Delikatesy Centrum, Intermarche. Godziny otwarcia Żabki będą zależne od danej placówki, wiele wskazuje jednak na to, że zakupy w nich zrobimy do godziny 14:00, do tej samej godziny zrobimy zakupy m.in. w markecie Dino.

Do godziny 13:00 otwarty będzie sklep Action, z kolei maksymalnie do 13:30 otwarte będą drogerie Rossmann. Do 13:00 otwarte będzie CH Focus, do 13:30 czynne będą Galeria Pomorska i Zielone Arkady.

URZĘDY I PLACÓWKI POCZTOWE

Święta w tym roku wypadają w weekend, stąd też zamknięte w Wigilię będą m.in. urząd wojewódzki czy ratusz. W godzinach 11:00 – 13:30 otwarty będzie punkt obsługi interesantów ratusza w Zielonych Arkadach. Jak wygląda kwestia z placówkami pocztowymi? Te, które są czynne na stałe w soboty, będą 24 grudnia obsługiwały klientów do 12:00, zaś te otwarte zazwyczaj całodobowe i czynne najdłużej na obszarze danego województwa będą dostępne maksymalnie do 14:00, przy czym – jak zastrzega Poczta Polska – placówki ulokowane w obiektach, od których są zależne (np. w ministerstwach, sądach, urzędach skarbowych, urzędach gmin, centrach lub galeriach handlowych), mogą funkcjonować w innych godzinach, niż te wyszczególnione powyżej.

SKLEPY BUDOWLANE

W Wigilię całkowicie zamknięte będą markety Ikea. W godzinach 7:00 – 13:00 otwarte będą sklepy Castorama, zaś już od 6:30 do 13:00 otwarty dla klientów będzie market Leroy Merlin.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments