Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 2 • L 2
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiInwestycjeDroga rowerowa Tryszczyn – Bożenkowo powstanie w 2022 roku? Ogłoszono przetarg na dokończenie prac
Bożenkowo
08.11.2021 | 13:33

Droga rowerowa Tryszczyn – Bożenkowo powstanie w 2022 roku? Ogłoszono przetarg na dokończenie prac

Na zdjęciu: Tak w lipcu wyglądała budowa drogi dla rowerów w rejonie Bożenkowa. Od tego czasu prace nie posunęły się do przodu.

Fot. Adam Dziura

Powiat bydgoski ogłosił przetarg na dokończenie wstrzymanej kilka miesięcy temu budowy drogi dla rowerów wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 244 na odcinku Tryszczyn – Bożenkowo. Wybór nowego wykonawcy jest spowodowany problemami poprzedniego – firmy Inoplant.

Budowa drogi rowerowej z Tryszczyna do Bożenkowa to zapowiadana od kilku lat inwestycja, która miała ułatwić komunikację pomiędzy kilkoma gminami powiatu bydgoskiego. W ramach zadania zaplanowano dwa odcinki dróg rowerowych o szerokości dwóch metrów. Pierwszy fragment o nawierzchni z betonu asfaltowego zacznie się na skrzyżowaniu z dawną drogą krajową nr 25 (przy restauracji) do mostu nad Brdą. – Drugi odcinek przebiegający przez las od mostu nad Brdą (skrzyżowania z droga do Domu Pomocy Społecznej) do węzła Maksymilianowo otrzyma na przeważającej części nawierzchnię mineralną – podawał Zarząd Dróg Wojewódzkich. Łączna długość nowej trasy to ponad 6 kilometrów, a koszt prac wyceniono na prawie dwa miliony złotych.


CZYTAJ WIĘCEJ: Budowa drogi dla rowerów pod Bydgoszczą wstrzymana. Konieczny będzie wybór nowego wykonawcy


Budowę drogi dla rowerów realizuje powiat bydgoski przy wsparciu środkami unijnymi z Regionalnego Programu Operacyjnego. Inwestycja, która miała zakończyć się 30 września od kilku miesięcy stoi jednak w miejscu. Dotychczasowy wykonawca – firma Inoplant – ma problemy, spowodowane m.in. niedawną śmiercią jej prezesa. Pracownicy zeszli zatem z placu budowy. Jak informowaliśmy miesiąc temu, Zarząd Dróg Powiatowych zapowiadał ogłoszenie nowego przetargu na dokończenie budowy dróg dla rowerów.

Postępowanie zostało rozpisane w miniony czwartek, 4 listopada. Zarząd Dróg Powiatowych przyznaje, że potencjalny nowy wykonawca musi odbyć wizję lokalną, celem „zapoznania się z zakresem i jakością dotychczas wykonanych prac”. Przy wyborze ofert wzięte zostaną pod uwagę dwa kryteria: cena (60% wagi) i gwarancja (40%).

Nowa firma budowlana ma dokończyć inwestycję w przeciągu dziewięciu miesięcy. Samo otwarcie ofert w przetargu ma nastąpić 22 listopada; oznacza to, że droga dla rowerów z Tryszczyna do Bożenkowa może zostać oddana do użytku na przełomie lata i jesieni przyszłego roku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści