Bydgoszcz
19C
Słonecznie
75% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 23 • L 18
22C
Czw
20C
Pt
23C
Sob
24C
Nd
22C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaJezdnie dziurawe jak ser szwajcarski. Drogowcy rozpoczęli pozimowe remonty
03.03.2021 | 11:35

Jezdnie dziurawe jak ser szwajcarski. Drogowcy rozpoczęli pozimowe remonty

Na zdjęciu: W opłakanym stanie jest między innymi ul. Rejtana.

Fot. Szymon Fiałkowski

Śnieg i lód na jezdniach wydają się już być wspomnieniem dla bydgoskich kierowców. Tegoroczna zima nie pozwala jednak o sobie zapomnieć i na odchodne zostawiła niemiła niespodziankę – głębokie dziury na drogach. Dlatego drogowcy rozpoczęli już pozimowe remonty.

Wyjątkowo mroźna zima sprawiła, że szkody powstałe na drogach były zdecydowanie większe niż w poprzednich latach. Gdy śnieg i błoto zniknęły z ulic, oczom kierowców ukazały się liczne i głębokie dziury. Jak wyjaśnia rzecznik prasowy ZDMiKP Tomasz Okoński, w styczniu i lutym wszelkie uszkodzenia nawierzchni były usuwane jedynie w trybie awaryjnym. Od początku marca, dzięki poprawie pogody oraz uruchomieniu regionalnych wytwórni masy bitumicznej, można rozpocząć prace remontowe. Na ulice miasta wyjechało już pięć ekip.

W pierwszej kolejności remontowane mają być główne ulice miasta oraz te, które znajdują się na trasie komunikacji autobusowej. Później drogowcy przeniosą się na ulice osiedlowe. – Przewidujemy, że przy sprzyjających warunkach pogodowych wszystkie pozimowe remonty ulic zostaną zakończone w marcu – mówi Okoński. Prace mają kosztować 3,5 mln złotych.

Od czwartku roboty mają być prowadzone także w godzinach nocnych. Dotyczy to ulic o największym natężeniu ruchu  – np. Artyleryjskiej, Powstańców Wielkopolskich, Kamiennej i Łęczyckiej. Uszkodzenia można zgłaszać w Wydziale Utrzymania i Ewidencji ZDMiKP pod numerem telefonu (52) 582-27-14/15 oraz mailowo: utrzymanie@zdmikp.bydgoszcz.pl

Z początkiem marca rozpoczęło się też równanie i porządkowanie ulic gruntowych. Obecnie prowadzone są działania interwencyjne na ulicach zgłoszonych przez mieszkańców. Więcej informacji można przeczytać w artykule: „Dziury jak kratery, kałuże jak bajora. ZDMiKP: Od 1 marca zaczniemy wyrównywanie gruntówek po zimie

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści