Bydgoszcz
24C
Słonecznie
68% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 24 • L 23
29C
Pon
24C
Wt
23C
Sr
20C
Czw
14C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeDrogowcy szykują inwestycję na północy Bydgoszczy. Poprawi bezpieczeństwo na dojeździe do drogi S5
21.03.2021 | 13:20

Drogowcy szykują inwestycję na północy Bydgoszczy. Poprawi bezpieczeństwo na dojeździe do drogi S5

Na zdjęciu: Przebudowa skrzyżowania ulic: Koronowskiej oraz Opławiec i instalacja w tym miejscu sygnalizacji świetlnej powinna potrwać około pół roku od momentu podpisania umowy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił w miniony czwartek przetarg na przebudowę skrzyżowania ulicy Koronowskiej z ulicą Opławiec. – Chcemy poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu – zapowiadają drogowcy.

Inwestycja w rejonie Smukały i Opławca obejmie przebudowę fragmentu ulicy Opławiec, z której wyjazd w ulicę Koronowską jest nietypowy i niezgodny z dzisiejszymi normami, a także zainstalowanie na skrzyżowaniu sygnalizacji świetlnej. Przesunięte ma zostać również – bliżej ul. Koronowskiej – przejście dla pieszych oraz przejazd dla rowerzystów. Z kolei przystanek autobusowy znajdujący się w rejonie skrzyżowania ma zostać przeniesiony przez wspomniane przejście.

Przetarg został ogłoszony w trybie „Zaprojektuj i buduj”. Drogowcy na oferty czekają do wtorku, 6 kwietnia. Kluczowym kryterium (60 procent wagi) będzie tradycyjnie cena. ZDMiKP zamierza jednak również weryfikować czas realizacji inwestycji (od 140 do 160 dni od momentu podpisania umowy) oraz okres gwarancyjny (minimalny to trzy lata, maksymalny – pięć lat).

Jak przekonuje urząd miasta, budowa sygnalizacji świetlnej to efekt wniosków mieszkańców. Urzędnicy przyznają, że w minionych latach dochodziło tam do różnych zdarzeń drogowych spowodowanych z jednej strony skomplikowaną geometrią skrzyżowania, z drugiej – nadmierną prędkością kierujących poruszających się ul. Koronowską.

Warto dodać, że ciąg ul. Nad Torem i Koronowskiej jest istotnym węzłem dojazdowym do drogi ekspresowej S5 przy węźle Bydgoszcz Opławiec. Z powodu otwarcia obwodnicy miasta trasa od strony Czyżkówka straciła status drogi krajowej i została przemianowana na drogę wojewódzką.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści